فراخوانی فراخوانی ...

سیاست جنایی اسلامی

مولف : طوبی شاکری گلپایگانی

زیر نظر : مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق (ع) - واحد خواهران

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 356

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
89,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب حاوی مطالبی است در خصوص مبانی و اصول فقهی حقوقی اسلامی و سیاست شرعی که با تبیینی نو از مدل دینی اسلامی (در برابر مدل های انجام غیر دینی به خصوص مدل دولت جامعه ی لیبرال) عرضه گردیده است.

بر این اساس، فصل نخست کتاب به بررسی نظریه ی سیستم ها و اصول عام آن مانند اصلی وحدت، ادغام و کاربرد نظریه ی سیستم ها در تبیین مدل های سیاست جنایی، هم چنین میزان انحراف از این اصول و مقایسه ی تحلیل های سیستمی در حقوق با این اصول، اختصاص یافته است. در فصل دوم مدل دولت دینی اسلامی با تاکید بر روش شناسی فقه حکومتی تبیین شده و خصیصه ی جهان زیست محیط واحد در مدل دینی و تفکیک در کارکردگرایی نیز بررسی گردیده است. در فصل سوم، موضوع انحصاریت مرجع پاسخ دهی به بزه در تئوری عام تجویزی و استوری مصلحت، بررسی شده و تاملاتی در حوزه ی فلسفه ی فقه با تاکید بر مصلحت محوری فقه و حقوق بنیادین انسان، صورت گرفته است که از جمله ی این حقوق، حق حیات انسان است. دیگر مطالب کتاب عبارت است از: "دخالت عام مومنین و یا عدم تجویز دخالت آن ها در پاسخ دهی کیفری به جرایمی چون ارتداد، سب النبی، بغی، محاربه و جرایم اخلاق خاص"، دخالت نسبی مومنین و یا عدم تجویز آن ها در پاسخ دهی کیفری به جرایم قتل و مشروعیت کارکردگرایی دولت در مدل دولت دینی اسلامی".
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط