فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

سیاست جنایی اسلامینوع جلد: جلد سخت
قطع: وزیری
سال نشر: 1385
چاپ جاری: 1
تعداد صفحات: 356
وزن(گرم): 663
تاریخ ثبت: سه‌شنبه 10 آذر 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 1 دی 1394
کد : 36747
تعداد بازدید: 99
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

30000 ریال
معرفی کتاب
این کتاب حاوی مطالبی است در خصوص مبانی و اصول فقهی حقوقی اسلامی و سیاست شرعی که با تبیینی نو از مدل دینی اسلامی (در برابر مدل های انجام غیر دینی به خصوص مدل دولت جامعه ی لیبرال) عرضه گردیده است.

بر این اساس، فصل نخست کتاب به بررسی نظریه ی سیستم ها و اصول عام آن مانند اصلی وحدت، ادغام و کاربرد نظریه ی سیستم ها در تبیین مدل های سیاست جنایی، هم چنین میزان انحراف از این اصول و مقایسه ی تحلیل های سیستمی در حقوق با این اصول، اختصاص یافته است. در فصل دوم مدل دولت دینی اسلامی با تاکید بر روش شناسی فقه حکومتی تبیین شده و خصیصه ی جهان زیست محیط واحد در مدل دینی و تفکیک در کارکردگرایی نیز بررسی گردیده است. در فصل سوم، موضوع انحصاریت مرجع پاسخ دهی به بزه در تئوری عام تجویزی و استوری مصلحت، بررسی شده و تاملاتی در حوزه ی فلسفه ی فقه با تاکید بر مصلحت محوری فقه و حقوق بنیادین انسان، صورت گرفته است که از جمله ی این حقوق، حق حیات انسان است. دیگر مطالب کتاب عبارت است از: "دخالت عام مومنین و یا عدم تجویز دخالت آن ها در پاسخ دهی کیفری به جرایمی چون ارتداد، سب النبی، بغی، محاربه و جرایم اخلاق خاص"، دخالت نسبی مومنین و یا عدم تجویز آن ها در پاسخ دهی کیفری به جرایم قتل و مشروعیت کارکردگرایی دولت در مدل دولت دینی اسلامی".


نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!