79,000
تومان
10 ٪
71,100
تومان
افزودن به سبد خرید

روزنگار زندگی و تاریخ سیاسی - اجتماعی امام خمینی (س)

دسته بندی: زندگینامه و خاطرات امام و رهبری

ناشر: موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده: اصغر میرشکاری

سال نشر: 1391

تعداد صفحات: 442

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب بر آن شده است تا فهرستی گویا از تاریخ زندگی امام را تهیه و در اختیار قرار دهد و برخی مناسبتهای مهم را با توضیحی مختصر و بیاناتی از حضرت امام آورده است.

این کتاب با سبکی بدیع و طرحی نو کلیه حوادث و مناسبتهایی را که امام خمینی(س) در آنها نقش اساسی داشته یا مرتبط با ایشان بوده است، تدوین کرده است. همچنین این کتاب که فهرست گویایی از تاریخ انقلاب اسلامی و زندگی پر فراز و نشیب پدید آورنده و بنیانگذار آن است شما را از دهها کتاب در این زمینه بی نیاز می کند.

روش این کتاب ذکر مناسبتها به صورت مجزا و فهرست وار است ولی مناسبتهای مهم با اندکی شرح و تفسیر و کامی از متن بیانات حضرت امام(س) مقرون شده و خواننده را پیش از پیش در جریان علت وقوع آن حادثه قرار می دهد.

در این کتاب حوادث و مناسبتها ابتدا به ترتیب روزها و ماه های سال شمسی و سپس به ترتیب ماههای قمری(در فصل ضمیمه) تنظیم شده است. به عنوان نمونه کلیه حوادث مربوط به اول فروردین از سال تولد حضرت امام تا روز وفات ایشان در ذیل یکم فروردین و همچنین تا 29 اسفند آمده است. با این روش علاقه مندان بخصوص مراکز اطلاع رسانی، سایتها و روابط عمومی ها می توانند از مهمترین مناسبتها، هر روز در ارتباط با امام خمینی(س) مطلع شوند و در برنامه ریزی ها مورد بهره برداری قرار دهند.

در بخشی از مقدمه این کتاب که توسط معاون پژوهشی مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (س) نگاشته شده است می خوانیم:
«مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) در کنار انجام وظائف ذاتی خود و پدید آوردن دهها اثر پژوهشی و تولید منابع ارزشمند برای جویندگان راه و روش حضرت امام، بر آن شد تا فهرستی گویا از تاریخ زندگی امام را تهیه و در اختیار عموم علاقه مندان بویژه مراکز اطلاع رسانی قرار دهد. خوشبختانه توفیق حاصل شد و این مجموعه اینک تقدیم ارادتمندان حضرت امام می گردد.»

کتاب «روزنگار زندگی و تاریخ سیاسی- اجتماعی امام خمینی(س)» آیینه حوادث نهضت اسلامی ملت ایران و ده سال مدیریت بی بدیل امام خمینی(س) در حساس ترین دوران تاریخ ایران است،

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام