loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

حق طلاق برای زن از دیدگاه حضرت امام خمینی رحمه الله

ناشر موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده محمدجواد انصاری

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 84

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37047 10003022
23,000 20,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

در این کتاب به بررسی حق طلاق برای زن و راههایی که زن میتواند در امر طلاق خود اقدام کند میپردازد.در این کتاب علاوه بر نظرات حضرت امام به آرای سایر فقها نیز اشاره شده است.

این کتاب در دو فصل کلی تدوین شده است در فصل اول ؛ کلیاتی در مورد قوانین و احکام شرعی طلاق در دین اسلام ارائه شده و فلسفه مشروعیت طلاق و فلسفه دادن اختیار طلاق به دست مرد بررسی شده است و در فصل دوم راه هایی که بر اساس آن زن می تواند نسبت به طلاق گرفتن اقدام نماید، مورد بحث و بررسی قرار گرفته است.
این کتاب که توسط محمد جواد انصاری به رشته تحریر در آمده است ، اساس بحث را به بررسی دیدگاه امام خمینی در مورد حق طلاق برای زن اختصاص داده، هرچند به آرای سایر فقها نیز توجه شده است.

در بخشی از این کتاب بر حق طلاق برای زن با شرط ضمن عقد، مشروعیت شرط ضمن عقد در زمینه ایجاد حق طلاق برای زن، ویژگی‍ های شرایط ضمن عقد، وکالت زن در امر طلاق خود و دیدگاه امام خمینی و برخی از فقهای معاصر در زمینه جواز وکالت زن در طلاق مورد بررسی قرار گرفته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما