loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

جایگاه جامعه مدنی در گفتمان امام خمینی (س)

ناشر موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده ابوالفضل مروی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 701

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37210 10003022
118,000 106,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب تحقیقی است در پی تحلیل گفتمان جامعه مدنی و در واقع مفهوم و مولّفه های آن در کلام امام خمینی (س) در قبل و بعد از انقلاب اسلامی.

درمقدمه این کتاب آمده است: این تحقیق در پی تحلیل گفتمان "جامعه مدنی" و در واقع مفهوم و مؤلفه های آن در کلام امام خمینی، قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است. قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی از پایگاه فرهنگ سیاسی شیعه و به عنوان مرجعیت تشیع، گفتمان رقیب حکومت شاهنشاهی را نمایندگی می کرد و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی، در مرکزیت گفتمان حاکم جمهوری اسلامی قرار داشت.
نویسنده در مقدمه ادامه می دهد: بررسی کلام امام در دوران قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با روش تحلیل گفتمان یا گفتمان کاوی علاوه بر اینکه این مسئله را روشن خواهد نمود در عین حال نگاه تازه تری است به مبانی فکری انقلاب اسلامی که برای فرصت ها و تحولات آینده، شناخت بیشتری را فراهم خواهد ساخت.

این کتاب علاوه بر مقدمه، شامل چهار بخش است. در بخش اول نویسنده کلیات موضوع از ویژگی های تحقیق و ضرورت های آن، مقاطع تحقیق و گفتمان ها، گفتمان و تحلیل گفتمان و مبانی تحقیق را توضیح می دهد و در بخش دوم نیز به تشریح مبانی نظری جامعه مطلوب یا حوزه عمومی می پردازد و مفاهیم گفتمان و هرمنوتیک، جامعه مدنی، مدنیت اسلامی در کلام امام خمینی، مفاهیم و تعاریف جامعه مدنی را تشریح می کند. در بخش سوم نیز روش تحقیق تبیین شده است و تحلیل گفتمان و سطوح آن، الگوی تحلیل، روش اجرا، روش استخراج داده ها، تحلیل یافته ها تشریح شده اند. بخش چهارم این اثر با عنوان بررسی و تحلیل نمونه های دو برهه قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی براساس این الگوی نظری بررسی شده اند.

از جمله مزایای این اثر محققانه فهرست تفصیلی و منابع انگلیسی و فارسی است که در پایان کتاب آمده است که قابل استفاده محققان است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما