loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

اصول مدیریت بحران در قرآن کریم با تأکید بر قصص انبیاء اولوالعزم (ع)

ناشر دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده حسین محمدی سیرت

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 212

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37214 10003022
20,000 19,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

نویسنده در کتاب حاضر تلاش دارد در راستای یک مطالعه میان رشته ای در حوزه سیاست و مدیریت و در جهت تولید علوم انسانی برخواسته از قرآن کریم در موضوع مدیریت بحران، ضمن تعریف لغوی و اصطلاحی واژة بحران و مطالعة اصول و الگوهای رایج مدیریت بحران، ابتدا معنای بحران در گفتمان قرآنی را بررسی کند و رویکرد قرآن را به این مفهوم بررسی نماید و سپس بحران هایی را در قصص انبیای اولوالعزم مطالعه و اصول به کار رفته توسط ایشان برای مدیریت بحران در یک جامعه الهی را استخراج نماید.

در این راستا سه داستان قرآنی از زندگی حضرت نوح(ع)، حضرت موسی(ع) و نبی مکرّم اسلام(ص) تحریر و در قالب فرآیند سه مرحله ای شکل گیری بحران تحلیل و بررسی شده است. در پایان به سیزده اصل مشترک برگرفته از داستان های قرآنی همچون: آگاهی بخشی، بازسازی، حذف عوامل بحران زا و... اشاره و به مقایسه آن ها با یکدیگر پرداخته شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما