loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

آزادی های شخصی و فکری از منظر امام خمینی (س) و مبانی فقهی آن

ناشر موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره)

نویسنده مهدی منتظرقائم

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 238

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37636 10003022
39,000 35,100 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

آزادی مقوم کمال پذیر انسان است و فطرت انسان کمال جو با آزادی عجین شده است. حب به ذات و کمال خواهی انسان بیانگر وجود حق فطری آزادی است. به همین دلیل است که باید گفت آزادی حق انسان است و منشأ این حق، فطرت، طبیعت، شأن انسانی و انسانیت اوست.

مرحوم امام نزدیک انقلاب در چند مورد آزادی را تعریف کرده، ولی ماهها قبل از آن از آزادی دم زده است. طبق اسناد موجود او سال 1343 آزادی را همزاد انسان دانسته و به دلیل شرعی آن نیز اشاره نموده، ولی در دو سال 57 و 58، بیش از همیشه روی آن تأکید کرده است. وی در 12 مورد آزادی را حق طبیعی و فطری انسان دانسته و در موارد زیادی از آن به عنوان نعمت، رحمت و هدیه الهی یاد کرده و پاسداری از آن را جزء دستورهای اسلامی شمرده است. به نظر امام، خدا خواسته است که مردم همیشه بر خود مسلط، و حق استفاده از توانایی های خود را داشته باشد.

در سه فصل: آزادی، آزادیهای شخصی و آزادیهای فکری را با اتکا به آرای حضرت امام در این مجموعه می خوانیم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما