بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

نظریه های انسان سالم با نگرش به منابع اسلامی

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمدصادق شجاعی

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 496

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

این کتاب پژوهشی در عرصه روانشناسی است که به تبیین نظریه های فلسفی، اخلاقی و روانشناختی «انسان سالم» و مدل سازی و تبیین «دیدگاه اسلام در خصوص شخصیت سالم» پرداخته است.

نویسنده در بخش اول پیشینه و سیر تحول مفهوم سلامت را بررسی نموده و ملاکهای گوناگون بهنجاری و سلامت روان را تشریح نموده است.

بخش بعدی در رویکردی تاریخی به نظریه های انسان سالم، دیدگاه فیلسوفان و عالمان اخلاق، ادیان و فلسفه های سیاسی و اجتماعی معاصر را مورد بحث و نظر قرار داده است.

نگارنده در بخش سوم دیدگاه روانشناسان شخصیت درباره انسان سالم را تبیین نموده و آن را در نظریه های روان تحلیلگرانه جستجو نموده است. وی در ادامه به ارزیابی رویکردهای گوناگون، رفتاری، صفاتی، شناختی و انسانگرایانه به انسان کامل و دیدگاه فیلسوفان معتقد به این رویکردها پرداخته است.

بخش چهارم نیز به مبانی نظری انسان سالم، ساخت و پدیدایی شخصیت از دیدگاه اسلام و نگاه ویژه آن به سلامت معنوی اختصاص یافته و پس از آن به بحث آسیب شناسی روانی در چارچوب روانشناسی دینی پرداخته است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط