loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

خیر و شر در مکتب ابن عربی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37846 10003022
70,000 63,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

پرسش از چرایی وجود بلایایی چون سیل، زلزله، فقر، بیماری، تجاوز به حقوق انسان ها و ...، همواره از مهم ترین دغدغه های بشر در حوزه عقاید بوده است؛ تا آنجا که برخی در مباحث جدید کلامی به این پندار گرویده اند که وجود شرور، منافی علم نامحدود، قدرت مطلق و خیر محض بودن مبدأ هستی است! کلام و فلسفه هر کدام از زاویه ای به حل معضل شرور پرداخته اند و عرفان اسلامی از این منظر به آن توجه کرده که، شر چگونه با خیر محض بودنِ حق سازگار است؟

جناب آقای حسن امینی از پژوهشگران مرکز پژوهشی دائرةالمعارف علوم عقلی اسلامی در این نوشتار پس از تبیین مفهوم خیر و شر، به مبانی نظری این بحث در مکتب عرفانی ابن عربی پرداخته و شر و خاستگاه آن را از منظر ابن عربی و پیروان وی تبیین کرده است.

فهرست مطالب
فصل اول: کلیات
فصل دوم: آرای کلامی و فلسفی
فصل سوم: مبانی نظری خیر و شر
فصل چهارم: تبیین خیر و شر
فصل پنجم: خاستگاه شرور
فصل ششم: بررسی چند شبهه
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما