loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

روان درمانی خانواده

ناشر امیرکبیر

نویسنده جی هی لی

مترجم باقر ثنائی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 411

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 37943 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
155,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

از هی لی به عنوان کسی که از مهارت های کافی برای شکستن قدرت و استراتژیست نظامی برخوردار است و این مهارت ها را به فنون درمانی قابل توجهی تبدیل کرده است، یاد می شود (1990). در مجموع، جی هی لی مبدع با تجربه ای است که جدال و تغییر را ایجاد کرد.

ظهور بیمارستان های روانی بزرگ در حومه یا دور از شهرها، میراث روشنگری قرن هیجدهم است. این بیمارستان ها که به دلایلی در حومه شهرها و یا محیط های روستایی قرار دارند، طبیعتا با مشکلاتی مواجه اند که عملا موفقیت آن ها را مورد تردید قرار می دهد. قرار داشتن این بیمارستان ها در محیط انزوا و دور از شهر، به منزله راندن بیماران از محیط جامعه است که برای بیمار یک تجربه اجتماعی منفی محسوب می شود. بستری شدن در بیمارستان، روال عادی زندگی بیمار را دچار وقفه می کند. زیرا از یک سو خانواده و محیط طبیعی، خود را با فقدان وجود او تطبیق می دهند، و از سوی دیگر بیمار هم خود را با محیط بیمارستان تطبیق داده و بازگشت او به دامن خانواده و جامعه هر روز دشوارتر می شود. نویسنده این کتاب معتقد است تاسیس «مراکز بهداشت روانی جامعه» و حتی به قولی خود «روان درمانی خانواده» تلاشی است برای بازگشت دادن بیماران روانی به دامن جامعه و درمان آن ها در بستر طبیعی محیط زندگی خود آن ها.
ایده های این کتاب الهام بخش یک نظام سالم تر و کارآمدتر روان درمانی در جامعه است و به تدارک امکانات گسترده تر عرضه خدمات روانی به عموم و امکانات تربیت درمانگرانی که از تحصیلات و کارآموزی مفید و موثر برخوردار باشند کمک می کند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما