بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مواجهه با غرب و مدرنیته (11)
  4. مبانی فکری فلسفی غرب و مدرنیته (2-11)
  5. مدرنیته و تنزل منزلت انسانی: آخرین گفت و گوی علمی مرحوم استاد سید منیرالدین حسینی شیرازی با استاد سید محمدمهدی میرباقری

مدرنیته و تنزل منزلت انسانی: آخرین گفت و گوی علمی مرحوم استاد سید منیرالدین حسینی شیرازی با استاد سید محمدمهدی میرباقری

ناشر : تمدن نوین اسلامی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 27

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 3795010003022
1,500 1,350 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این گفت و گوی علمی ، یک روز قبل از رحلت حجت الاسلام و المسلمین سید منیر الدین حسینی شیرازی با استاد سید محمدمهدی میرباقری در فرهنگستان علوم اسلامی قم انجام شده است .
مرحوم استاد حسینی در این گفت و گو مدرنیته را به سه رکن " مفاهیم " ، " ساختارها " و " محصولات " تقسیم کرده و معتقدند که شرافت و اخلاق و معنویت در این دستگاه ، ابزار " ماده محوری " قرار گرفته و " حیات مادی " ، اساس مذاکره و تعامل اجتماعی و موضوع پرستش مشترک اجتماعی است.
از نگاه ایشان این دستگاه، نظام تکامل گرا و نسبیت گراست که توقف در برابر آن، نه ممکن است و نه مطلوب، لذا باید در برابر آن، نظام تکامل گرایی دینی را دنبال نمود تا بستر ساز گسترش اخلاق و توسعه حضور اختیارات جامعه اسلامی در فرایند تکامل اجتماعی باشد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط