loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تفسیر روز: تفسیر عقلی - کاربردی قرآن کریم با توجه به مسائل روز - جلد سوم

ناشر امیرکبیر

نویسنده سید یحیی یثربی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 464

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 38127 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
110,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

هدف مؤلف از تفسیر کاربردی قرآن، ارائه مسائل و مشکلات امروز جامعه و جهان در محضر قرآن و دستیابی به راه حل و پاسخ آن ها با شیوه ای روشمند و هدفدار است.

دکتر سید یحیی یثربی استاد و پژوهشگری که همیشه بر آن می کوشد تا به نکته ای نو در فلسفه، عرفان، سیاست و مسائل اجتماعی دست یابد، در این اثر نیز کوشیده است تا در زمینه تفسیر قرآن کریم، راه جدیدی در پیش گیرد. او می کوشد تا برتری های تعالیم قرآن را با توجه به مسائل و مشکلات امروز بشر نشان دهد. اسلام دین همه انسانها در همه دورانهاست. به همین دلیل باید معجزه های روشن خود را برای همه انسانها و همه دورانها داشته باشد. از اینجاست که این تفسیر بر اساس مسأله ها و نیازهای امروز انسان بنا شده است. از نظر این مفسر، قرآن نیز همانند طبیعت است که هرچه آگاهانه تر و با راه و روش درست تر پژوهش شود، نتیجه ای بزرگتر می دهد. در این تفسیر با راه و روش جدید، مسائل امروز بشر به قرآن عرضه شده است.

مسائل بزرگی همانند: اعتبار انسان، حقوق اساسی فردی و اجتماعی او، اصالت و اعتبار عقل و اندیشه انسان، روش درست اندیشی، دین درست، ادیان و مذاهب باطل و خرافی، خداشناسی، پیامبرشناسی، رابطه انسان و خدا، سیاست اسلامی، مشکلات علما و مدیران جامعه، مشکلات جهان و جهان اسلام و صدها مسألة مهم دیگر. بی تردید، پاسخها و راه حل های قرآن را، در برابر مشکلات و مسائل، چنان برتر و کارآمدتر خواهیم یافت که هیچ مکتب و دینی، حریف آن معجزه ها نباشد. در این تفسیر برای مدیریت جامعه اسلامی خودمان نیز، هشدارها و آموزه های بنیادین و کارساز خواهیم یافت.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما