ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

الیاس (ع)

داستان پیامبران

دسته بندی: کودکان و نوجوانان

ناشر: امیرکبیر

نویسنده: مصطفی رحماندوست

ویراستار: علی عابدی

تصویرگر: هاله دارابی

سال نشر: 1394

تعداد صفحات: 44

امتیاز
2
نفر
3 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

کتاب مصور حاضر، از مجموعه «داستان پیامبران» است که برای گروه سنی (ب) و (ج) تدوین شده است. این مجموعه با هدف آشنایی کودکان با گوشه هایی از زندگی پیامبران الهی و درک بهتر مسائل مذهبی و دینی و عبرت گرفتن از تاریخ و سیره و رفتار پیامبران تدوین و منتشر شده است. دفتر حاضر به داستان زندگی حضرت الیاس (ع) اختصاص یافته است. در این داستان ماجرای پادشاه بعلبک و بیماری فرزند او و کمک خواستن از حضرت الیاس (ع) و گرفتار شدن مردم بعلبک به خشم و عذاب الهی روایت شده است.

الیاس (ع) پیامبر قوم اسراییل در زمان پادشاهی شمالی اسراییل در زمان اهب بود. نام او در کتاب پادشاهان از عهد عتیق ذکر شده است. بر اساس کتاب پادشاهان الیاس از پرستش یهوه در برابر پرستش بعل دفاع کرد او مرده را زنده کرد، از آسمان آتش به درخواست او آتش بارید و در یک تندباد گرفتار شد. در کتاب ملاکی بازگشت الیاس قبل از "روز بزرگ و دهشتناک خداوند" پیشبینی شده است و از این رو او در اتفاقات آخرالزمان نقش مهمی دارد. از الیاس در تلمود، میشنا، عهد جدید و قرآن نیز نام برده شده است.

الیاس به عنوان پیامبری مهم در قرآن است. داستان الیاس در قرآن بسیار به داستان تورات شبیه است. در اسلام او به عنوان پیامبر قبل از یسع در نظر گرفته می شود.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام