فراخوانی فراخوانی ...

نمازی که از ما خواسته شده

127 بازدید

مولف : عبدالرحمن غیاث

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید:
9810003022

مولف : عبدالرحمن غیاث

ناشر کتاب : دفتر نشر فرهنگ اسلامی

وزن(گرم) : 87

شابک : 978-964-476-171-3

نوع جلد : جلد نرم

قطع : پالتویی (20*10)

سال نشر : 1393

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 5

تعداد صفحات : 48

تاریخ ثبت اطلاعات : چهارشنبه 9 دی 1394

تاریخ ویرایش اطلاعات : سه‌شنبه 5 بهمن 1395

کد : 38276

15,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
آگاهی ما از «نماز» چقدر است؟ چقدر تلاش کرده ایم به آگاهی خود، درباره نماز بیفزائیم؟ برای درک این آگاهی، چقدر وقت گذاشته ایم؟ این کتـاب با توضیحاتـی مختصـر و مفید، مشخصات «نمازی که از ما خواسته شده» است را با بیانی ساده ارائه می دهد.

نماز به کمال نمی رسد مگر برای کسی که طهارتی همه جانبه و تمامیتی رسا داشته باشد، حق آن را کامل ادا کند و از وسوسه و انحراف به دور باشد؛ خدای را بشناسد و برای او خشوع نماید و ثبات ورزد؛ در حالی که میان نومیدی، امید، شکیبایی و بی تابی ایستاده باشد، گویی وعده ها برای او ساخته شده و وعیدها بر او واجب گردیده است؛ دارایی خود بذل کرده و مقصود خویش برابر نظر آورده و جان در راه خدا نهاده و طریق او را برگزیده است. در بینی بر خاک نهادن (سجده) کم ترین کراهتی به دل راه ندهد و پیوند علایق را از هرکه جز او بریده و تنها به او متوجه گردد و به حضور او آمده و عطای او را خواسته باشد.

پس اگر کسی چنین نمازی به جای آورد همان نمازی خواهد بود که به آن امر و از آن خبر داده شده و این همان نمازی است که انسان را از فحشا و منکر بازمی دارد. در مجموعه ی حاضر مطالبی در ارتباط با نماز و با بهره گیری از کتاب، سنت و گفتار و نوشتار علمای ربانی معاصر از جمله امام خمینی (ره) و استاد شهید حضرت آیت ا... مرتضی مطهری (ره) به اجمال بیان می شود.
بر این اساس پاره ای از موضوعات کتاب به این شرح است: نماز و نیت آن، نماز و افعال آن، مکان و نماز، اذان و اقامه، فقط پرستیدن خدا، آگاهی از دستورات الهی، برخورد درست با عیب ها و نقص ها و کمبودها، شخصیت مطلوب، و مدیریت های مهیج فردی و اجتماعی.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر