فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

نماز چیست؟نوع جلد: جلد نرم
قطع: رقعی
سال نشر: 1394
شمارگان: 3000
چاپ جاری: 42
تعداد صفحات: 52
وزن(گرم): 103
تاریخ ثبت: چهارشنبه 9 دی 1394
تاریخ ویرایش: سه‌شنبه 30 آذر 1395
کد : 38278
تعداد بازدید: 143
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

15000 ریال
معرفی کتاب
کتاب حاضر، از جمله آثار شهید مظلوم، دکتر بهشتی است که از نظر شیوه نگارش، سادگی عبارات، و در عین حال جامعیت موضوع، نوشتاری پرارزش است. این کتاب از نخستین کتاب های نشریه مرکز اسلامی هامبورگ است که در سال 1347 به چاپ رسیده و همچنان در بین خوانندگان نوجوان و جوان خواهان بسیار دارد.

نماز، مراسم مخصوصی برای پرستش خدا و راز و نیاز با اوست که در آن جنبه های ارزنده و آموزنده خاصی در نظر گرفته شده، و به همین جهت شکل مخصوصی به خود گرفته است.

نماز، سرود توحید و یکتاپرستی و سرود فضیلت و پاکی است که باید فکر و روح ما را در برابر عوامل شرک زا و آلوده کننده ای که در زندگی روزمره با آنها سر و کار داریم پاک و یکتاپرست نگهدارد.

هر یک از ما در زندگی روزانه خود سرگرم کار و هدف خویش است و کمتر به چیزی دیگر جز آن می اندیشد.سرگرمی به کار و تلاش روزانه در راه زندگی ، برای بشر امری طبیعی و ضروری است ؛ به جسم و جانش نشاط می بخشد ، راه های جدید زندگی را به روی او می گشاید و او را در راه علم و هنر و صنعت و ایجاد وسایل گوناگون بهتر زیستن به جلو می راند؛ ولی در عین حال او را چنان در خود و آرزوهایش فرو می برد که گه گاه برای رسیدن به این آرزوها در برابر این و آن به چم و خَمش وا می دارد؛ از خود و شخصیت واقعی و انسانی خود بیگانه اش می سازد و جسم و جانش را آلوده می کند.

گزیده کتاب
در آن لحظه که آدمی به کمال و شکوه بی نهایت آفریدگار جهان می اندیشد، سراپا شیفته آن می شود؛ دل و جانش به خضوع و خشوع و فروتنی می گراید؛ با آهنگ فطرت در برابر آن همه کمال و عظمت سر تعظیم فرود می آورد(رکوع)، سر به زمین می ساید(سجود)، و زبان به ستایش می گشاید. (حمد و تسبیح )

و در آن لحظه که انسان خود را به کمک نیرویی برتراز ماده نیازمند می یابد، دل به سوی آفریدگار دانا و توانا و مهربان جهان می آورد؛ راز و نیاز خود را با او در میان می نهد و او را به کمک می خواند. ( دعا )

آن نیایش و پرستش و این راز و نیاز و کمک خواهی ، در زبان قرآن عبادت نامیده می شود.
قرآن عبادت را مخصوص خدای یکتا می شمرد و پرستش هر کس و هر چیز دیگر جز خدا را حرام و گناهی بس بزرگ می داند:وَ قَضَی رَبُّکَ أَلَّا تَعْبُدُوا إِلَّا إِیَّاهُ فرمان خدا بر آن رفته که جز او را نپرستید (سوره اسراء، آیه ۲۴ )


مولف
سید محمد حسینی بهشتی
شهید سید محمدحسین بهشتی در دوم آبان 1307 هجری شمسی در اصفهان چشم به جهان گشود. پدرش از روحانیان اصفهان و امام جماعت مسجد لومبان بود. وی از چهار سالگی به مکتب رفت و در اندک زمانی قرائت قرآن و خواندن و نوشتن را آموخت و با ورود به دبیرستان به دلیل علاقه به تحصیل علوم­دینی، مدرسه را رها و در سال 1321 وارد حوزه علمیه شد. به سال 1325 یعنی در هجدهمین بهار زندگی خود به قم عزیمت کرد و در کنار تحصیل علوم دینی، در سال 1327 موفق به دریافت دیپلم ادبی در امتحانات متفرقه شد. در همان سال، وارد دانشکده الهیات معقول و منقول …
نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!