فراخوانی فراخوانی ...

پان ترکیسم و صهیونیسم

مولف : علیرضا سلطانشاهی

ناشر کتاب : تمدن ایرانی (وابسته به موسسه مطالعات ملی)

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 189

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
موجود شد باخبرم کن

معرفی کتاب

در این کتاب استدلال می شود که یهودیان مهمترین عامل فروپاشی امتی دیگر همچون اسلام را به مانند مسیحیت در اروپا، این بار در عثمانی گرد آوردند.تا اینکه پس از گذر از این قرون و ممالک به سرزمین به اصطلاح موعود خود برسند، سرزمینی که به واقع منافع یهودیان را در این زمان با کشف نفت تضمین می کند.
به تصریح نویسنده: مسخ چهره ی دین و ایجاد یک نظام حکومتی نوین، هم چون حکومت های اروپایی، برنامه ای بود که غریبان به طور گسترده در ممالک اسلامی پایه نهادند. در اوان طرح این برنامه، شاهد ظهور افرادی با داعیه های آیینی هستیم. مثلا باب در ایران چهره نمود و زمینه ی ظهور بهائیت را فراهم آورد. در قلمرو امپراتوری عثمانی نیز فرقه ای جدید به نام وهابیت جلوه گر شد. این دو فرقه و سایر فرق آیینی نوظهور، با برنامه ریزی افرادی چون کینیاز دالگورکی از روسیه ـ حامی باب در ایران ـ و همفر از انگلیس (حامی محمدبن عبدالوهاب در عربستان) پدید آمد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط