بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

من فیض الخلود فی رحاب السیرة النبویة

ناشر : مرکز بین المللی ترجمه و نشر المصطفی (ص)

نویسنده : فاضل موسوی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 418

ناموجود، به من اطلاع بده

معرفی کتاب

کتاب حاضر، تحقیقی در زندگانی و سیره «پیامبر اکرم (ص)» و حوادث مهم دوران جوانی و نبوت ایشان است.

در این تحقیق نخست به تولد پیامبر اسلام و دوران طفولیت آن حضرت اشاره شده و سپس برخی از حوادث دوران جوانی ایشان مانند پیمان حلف الفضول، سفرهای تجاری پیامبر اکرم و ازدواج ایشان با حضرت خدیجه (س) توصیف میگردد.
در ادامه جریان نبوت پیامبر اسلام و حوادث دوران نبوت ایشان در مکه شرح شده و سیره اجتماعی و اخلاقی پیامبر و نوع معاشرت ایشان با مردم و گوشه هایی از حکمت ایشان بررسی میگردد.
هجرت پیامبر اسلام از مکه به مدینه، گسترش اسلام در مدینه و اطراف آن، جنگهای پیامبر اکرم و فتح مکه وتلاشها و رنجهای آن حضرت در راه احیای کلمه توحید از مهمترین مندرجات این کتاب به شمار می آید.

«إن الکتاب الذی بین أیدیکم ـ من فیض الخلود فی رحاب السیرة النبویة ـ حصیلة جهود اللکتاب المحترم، السید فاضل النوری، حیث یحتوی هذا الأثر علی صوره إجمالیة عن حیاة و سیرة الرسول الأکرم صلی الله علیه و آله و سلم، منذ ولادته الی خاتمة حیاته، و أن أسلوب عرض البحث فی هذا الکتاب، اتخذ منحیً خاصاً یتناسب مع المواضع و الأهداف التی جاءت فیه. »
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط