loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شبنم سرخ: مروری بر زندگی و مبارزات روحانی شهید سید مجتبی نواب صفوی (ره)

ناشر بوستان کتاب قم

نویسنده محمدحسین فکور

سال نشر : 1388

تعداد صفحات : 87

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

اثر حاضر، داستان ستاره ای درخشان است که در خفقان رژیم پهلوی روشنی بخشید؛ داستان آذرخشی است که هستی پلیدان و نابکاران را سوزاند؛ داستان شهید سرفراز، سیدمجتبی نواب صفوی است. سعی نویسنده کتاب بر آن بوده که تصویری واقعی از این قهرمان نامی در اختیار خوانندگان، به ویژه نوجوانان قرار دهد.
بر اساس مطالب کتاب، از این مطالب مهم نیز نباید غافل ماند که مبارزه با دشمن در هر زمان روش خاص خود را دارد. بسیار روشن است که منطق مبارزه دوران نواب صفوی را نمی توان به زمان های دیگر و با شرایط دیگر سرایت داد. اگر روزی نواب و یارانش سلاح به دست می گرفتند و خائنان به وطن را نابود می کردند، دلیل خاص خود را داشت. در آن روز همه صاحب نظران میدان مبارزه و سیاست این روش را می پذیرفتند و حتی تایید می کردند، اما در این زمان که در کشور ما نظامی مقدس و اسلامی حکم می راند و در راس آن، فقیهی عادل، سررشته کارها را در دست دارد، دیگر نمی توان منطق مبارزه زمان نواب را به کار گرفت و بدون اجازه ولی فقیه به مبارزه مسلحانه دست زد.

مطالب این کتاب که به قلمی نوجوانانه و برای این گروه سنی نوشته شده است، اغلب مستند و واقعی اند. اگرچه مطالب به شکل داستانی تحریر شده اند، اما از عناصر داستانی، تنها به مقدار ضرورت و برای فضاسازی و توصیف استفاده و سند هر مطلب معمولا در پانوشت ها ذکر شده است.

کتاب حاضر، با این عناوین سامان یافته است: جوانه بهشتی، شهر آرزوها، یک مرد، فدایی اسلام، خاموشی یک ستاره، نامه هایی به رنگ خون، سفری به یاد ماندنی، میدانی تازه و شبنم سرخ.

در انتهای این اثر، علاوه بر اعلام، سال شمار زندگی سیدمجتبی نواب صفوی نیز درج شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط
بازدیدهای اخیر شما