فراخوانی فراخوانی ...

شهر ضرب المثل ها: آموزش اخلاق با استفاده از ضرب المثل های فارسی

پنچ جلد در یک مجلد

7775 بازدید

مولف : غلامرضا حیدری ابهری

تصویرگر : سمیه بیگدلی

ناشر کتاب : بوستان فدک

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : غلامرضا حیدری ابهری

تصویرگر : سمیه بیگدلی

ناشر کتاب : بوستان فدک

وزن(گرم) : 176

شابک : 978-964-8494-19-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : خشتی (22*22)

سال نشر : 1394

شمارگان : 10000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 60

تاریخ ثبت : پنج‌شنبه 15 بهمن 1394

تاریخ ویرایش : سه‌شنبه 23 آبان 1396

کد : 39963

40,000 ریال 36,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
همانطور که می دانید ، ضرب المثل های شیرین ایرانی ، مالامال از درس های زندگی ساز و پندهای حکمت آموز است . همه ی کسانی که دستی در تعلیم و تربیت دارند ، باید قدر این ثروت را بدانند و از لطافت لفظی و معنوی آن ، برای تلطیف دل ها و تربیت جان ها بهره گیرند .

بی تردید آشنا کردن کودکان با ضرب المثلها ، علاوه بر افزایش اندوخته های ادبی آنان ، به رشد اخلاق و معنویت در آن ها نیز مدد خواهد رساند و زندگی بهتری را برای آنان رقم خواهد زد .

مجموعه شهر ضرب المثل ها که حاصل تلاش حجه الاسلام حیدری ابهری است ، معجونی از اخلاق و ادبیات است که با تصاویر یکودک پسند همراه شده است .

شهر ضرب المثل ها ، راه آشنایی کودکان عزیز ایرانی را با ضرب المثل ها هموار کرده و آلبومی از شیرین ترین لطایف ادبی را در اختیار آنان قرار داده است .
گزیده کتاب
آدم دستپاچه ، دو تا پا را می کند در یک پاچه

عجله ، هر کاری را خراب می کند . راننده ای که عجله می کند ، با ماشین های دیگر تصادف می کند ، نقاشی که عجله می کند ، نقاشی اش خیلی زشت می شود . دانش آموزی که با عجله مشق می نویسد ، مشقش بدخط و پر از غلط می شود . اگر کسی در پوست کندن میوه عجله کند ، دستش را می برد . دوچرخه سواری که عجله می کند ، به زمین می خورد .

هر کسی که عجله کند ، به خودش و دیگران ضرر خواهد زد و اشتباه هایش زیاد خواهد شد . به قول یک ضرب المثل فارسی « آدم دستپاچه ، دو تا پا را می کند در یک پاچه » یعنی آدمی که عجله می کند ، از عجله ، شاید دو تا پایش را هم در یک لنگه ی شلوار بکند . این ضرب المثل می خواهد بگوید که عجله و دستپاچگی ، آدم را به دردسر می اندازد و باعث اشتباه آدم می شود .
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر