فراخوانی فراخوانی ...

مهارت های طلبگی - جلد دهم: فعالیت سیاسی

مولف : سید سجاد ایزدهی

ناشر کتاب : کانون اندیشه جوان وابسته به موسسه کانون اندیشه جوان تهران

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 100

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
70,000 63,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

فعالیت سیاسی مطلوب، علاوه بر نیت و انگیزه الهی، نیازمند مهارت هایی است که کاربست آنها می تواند حرکت جامعه به سوی تحقق آرمان های اسلامی و کارآمدی حکومت دینی را تضمین کند. گروه سنت های حوزوی و آداب طلبگی مرکز پژوهش های جوان پژوهشگاه، مجموعه ای ارزشمند در بیست مجلد با نام مهارت های طلبگی گردآوری کرده که جلد دهم این مجموعه با عنوان «فعالیت سیاسی» اثرآقای سید سجاد ایزدهی، به تازگی منتشر شده است.

عناوین مجموعه مهارت های طلبگی در یک طبقه بندی به فردی، خانوادگی و اجتماعی تقسیم شده است و در طبقه بندی ثانوی، ذیل موضوعات فردی، به مباحث علمی، اخلاقی و تبلیغی پرداخته می شود. دهمین دفتر این مجموعه با عنوان «فعالیت سیاسی»،دفتری از فصل اجتماعی این مجموعه است.

نویسنده در این اثر، براین باور است که طلاب و روحانیون، ضمن اینکه می بایست شریعت، اخلاق و معنویّت را در فعالیت های سیاسی خویش، مدّ نظر داشته باشند. باید از اشتباهات پیراسته بوده و خود را به مهارت هایی در عرصه فعالیت های سیاسی آراسته سازند، تا ضمن این که ارتباط مطلوب و مستحکم تری با مردم برقرار کنند، به صورت مناسب تری اهداف و غایت شریعت را در جامعه محقق سازند.

این کتاب شامل چهار فصل به شرح زیر است.

فصل اول: علل ضرورت مشارکت روحانیون در فعالیت های سیاسی

فصل دوم: ارکان فعالیت های سیاسی طلاب

فصل سوم: مهارت های طلبگی در عرصه فعالیت های سیاسی

فصل چهارم: چالش ها و پیامدهای فعالیت سیاسی طلاب

ایزدهی در بخشی از مقدمه کتاب خود چنین می نویسد:

تسلط بر مهارت های خاص و متناسب با فعالیت های عرصه زندگی فردی و اجتماعی، ازجمله راهکارهایی است که می تواند به پیشبرد امور در کوتاه ترین زمان انجامیده و ضمن تأثیر مضاعف و عمیق در عرصه آن فعالیت، اهداف و غایات آن را نیز به بهترین صورت، تحصیل نماید. برای نمونه بسیاری از دانشمندان به علت فقدان مهارت های انتقال مفاهیم و مطالب قادر نیستند دانش و مفهوم مورد نظر خود را به مخاطبانشان منتقل سازند. در مقابل افرادی با دانش کمتر، پس از بهره گیری از مهارت هایی مانند سخنوری، نویسندگی، تدریس و روابط عمومی، قادر خواهند بود مباحث و دانش خویش را به خوبی و در مدت زمان مناسب، به دیگران منتقل کنند و تأثیرات عمیقی در مخاطب خویش به جای بگذارند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط