فراخوانی فراخوانی ...

هی یو (وقایع نگاری یک مستند ناتمام)

خاطرات سعید ابوطالب از زندان آمریکایی ها در عراق

226 بازدید

مولف : سعید ابوطالب

ناشر کتاب : سوره مهر

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سعید ابوطالب

ناشر کتاب : سوره مهر

وزن(گرم) : 346

شابک : 978-600-03-0147-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1394

شمارگان : 2500

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 296

تاریخ ثبت : دوشنبه 30 فروردین 1395

تاریخ ویرایش : شنبه 5 آبان 1397

کد : 41273

130,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
این کتاب به گفته ابوطالب به نوعی خاطرات وی از حضور و اسارت چهارماهه اش توسط نیروهای ائتلاف در عراق است.

این کتاب در 5 فصل به رشته تحریر درآمده و نویسنده در صفحات 235 تا 237 اسامی ایرانیان زندانی در بوکا را ذکر کرده که در میان این اسامی، سعید ابوطالب، سهیل کریمی، مهدی حسنی، علیرضا کاظمیان، اکبر نعیمی، غلامعلی خسروی، محمد کمانکش، افشین ملکی، علی حسین بابایی، محمد سعید حسن منافی، صادق نوبری و عظیم پرستش دیده می شوند.

در بخش های پایانی این اثر همچنین اسناد، مدارک و تصاویری از آخرین اسکناس های 250 دیناری چاپ شده در عراق، میجر گرتی فرمانده وقت اردوگاه بوکا و گوین افسر تفنگداران دریایی آمریکا در دیوانیه در معرض دیده علاقه مندان قرار گرفته است.
گزیده کتاب
«ماجرا از زمانی آغاز شد که برای ساخت فیلم مستندی با موضوع شرایط عراق بعد از آغاز حمله نیروهای ائتلاف به رهبری آمریکا در سال 1382 به این کشور سفر کردم.
قرار بود این مستند را برای شبکه دو تلویزیون ایران بسازیم که اگر تمام می شد نامش را مرداب سرزمین افسانه ها می گذاشتیم، اما نشد. در این ماموریت محمدناصر پورصالحی که پیش از این در سال های دفاع مقدس کنار هم بودیم و تجربه ساخت مستند «صبرا و شتیلا» را با هم در لبنان داشتیم و سهیل کریمی که کمی پیش از این سفر او را می شناختم و در تولید مستندهای «رقص فقر» و «گزارشی از شرق» همراهی ام کرده بود، حضور داشتند.
من و سهیل دهم تیرماه در مسیر کوت به حله به اسارت تفنگدارهای دریایی آمریکا درآمدیم و چهار ماه بعد آزاد شدیم و از مرز شلمچه نیروهای انگلیسی ما را تحویل مقامات ایران دادند.»
شخصیت های مرتبط
اخبار مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر