بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ و تمدن (10)
  4. تأملاتی در نقد علوم انسانی - کتاب اول: علوم انسانی در ترازوی نقد
  • تأملاتی در نقد علوم انسانی - کتاب اول: علوم انسانی در ترازوی نقد

تأملاتی در نقد علوم انسانی - کتاب اول: علوم انسانی در ترازوی نقد

ناشر : بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق (ع)

نویسنده : شهریار زرشناس

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 152

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4156910003022
13,000 11,700 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

این کتاب در زمینۀ نقد علوم انسانی غربی منتشر شده است. این اثر اولین کتاب از مجموعۀ ۶ جلدی «تأملاتی در نقد علوم انسانی» به قلم دکتر شهریار زرشناس می باشد. جلد اول این مجموعه شامل مباحث بررسی دوران روشنگری، چهره های علوم انسانی مدرن، نظام دانشگاهی جدید و پروژه علوم انسانی در ایران و … است.

در معرفی این اثر آمده است:
علوم انسانی غربی که متأسفانه امروز سکه رایج فضای علمی کشور است نه در مبانی و نه در پرسش هایی که بدان می پردازد؛ نسبتی با اسلام و جامعۀ اسلامی نداشته، بلکه در تضاد می باشد.
از این رو لازم است به عنوان نخستین گام در گفتمان سازی برای تحول علوم انسانی رایج، رویکرد و جهت گیری غالب و حاکم از حالت انفعالی موجود خارج شده و به یک رویکرد کاملاً نقادانه تغییر یابد. روح نقادی در علوم انسانی، نقطه آغاز حرکت در مسیری است که غایت آن رسیدن به علم دینی و رهایی از علوم انسانی غربی است.

کتاب حاضر که اولین جلد از مجموعه «تأملاتی در نقد علوم انسانی» است، به تبیین آغاز شکل گیری علوم انسانی مدرن، ماهیت و جایگاه آن در عالم تاریخی غرب مدرن می پردازد و در ادامه یکی از طرح های مهم در مسیر سیطرۀ غرب زدگی شبه مدرن، و سپس نهادینه کردن و ترویج علوم انسانی مدرن در ایران و نهادسازی برای آن است نیز مورد مطالعه قرار می دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط