loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

تفکر انتقادی در کلاس درس

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

این کتاب در 7 فصل و در 162 صفحه و به منظور تدریس در دبیرستان ها و دانشگاهها و مراکز کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرهنگسراها منتشر شده و مربیان محترم می توانند با از روش های جدید این کتاب در تدریس سایر موضوعات منطقی کمک بگیرند .
امروزه به موضوع «مهارت های تفکّر» یا «مهارت های محوری» توجّه زیادی می شود. دلیل تأکید بر چنین مهارت هایی، این است که هرچه بیش تر موضوعات خاصّی را مطالعه کنید، به همان اندازه از مهارت های مشترک انسانی بهرة بیش تری می برید. بنابراین، اگر بتوانید این مهارت ها را رشد و پرورش دهید، عملکرد شما در موضوعات مورد مطالعه نیز رشد و پرورش خواهد یافت. هدف کتاب، معّرفی یکی از این «مهارت های محوری» یعنی تفکّر انتقادی است. تفکّر انتقادی با استدلال ارتباط دارد؛ به این گونه که افراد می کوشند نشان دهند نظر آنها از نظرات دیگر بهتر است. کتاب به شما کمک می کند ارزیابی های خوبی از استدلال ها داشته باشید؛ از آن استدلال هایی که در متن کتاب و روزنامه و یا حتّی در گفت و گوهای روزمره، با آن مواجه می شوید. این کتاب کمک می کند استدلال های بهتری در گزارش ها، مقالات، بحث ها و یا گفت و گو های تان ارائه دهید و نیز با کمک در انتخاب نکات اصلی و ارزیابی آنها در پیشبرد و پردازش مطالب موضوعی که می خوانید، به شما اعتماد بیش تری می بخشد.
در این کتاب تفکّر انتقادی به عنوان موضوعی که فقط به خاطر خودش خوانده می شود، در نظرگرفته نشده است، بلکه برای آن جایگاه ویژه ای در آموزش و پرورش قائل شده ایم؛ البته در صورتی که در یک نظام آموزش و پرورش پیشرفته، با جدّیت آنرا دنبال شود.
در هر فصل تعدادی مثال و تمرین تشریحی برای رشد مهارت ها آمده است. مثال ها و تمرین ها به شیوه ای نوشته شده اند که ملموس و جالب باشند. موضوعات به کار رفته بیش تر در بارة دغدغه های روزمرّه هستند، مانند آلودگی، حقوق حیوانات و جرایم.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما