loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

غذای شما، دوای شماست (نکات مهم تغذیه صحیح و بایدها و نبایدهای غذایی)

ناشر موعود عصر (عج)

نویسنده محمد دریایی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 152

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

«دکتر محمّد دریایی»، فوق تخصّص گیاهان دارویی و حکیم سنّتی، این کتاب را با زبان ساده و در قالبی کاربردی نگاشته است تا مسلمانان بدین طریق بتوانند با استفاده از داروهای سنّتی و غذای سالم، از خطرات ترور بیولوژیکی به وسیله ی غذا و داروهای شیمیایی در امان بمانند. نویسنده در ابتدای کتاب نوشته است:
«عامل اوّلیه برای درمان قطعی بیماری ها، اصلاح ساختار غذایی و تغییر در ماهیت منقلب شده ی 5 مادّه ی اساسی تشکیل دهنده ی بدن انسان و تمامی ذرّات عالم و حتّی شیر مادر و بازگرداندن این 5 مادّه به همان ماهیت اصلی خویش است. مادّه ای که امروزه با اهداف خاص و برای کوتاه کردن عمر انسان، دچار تغییرات مرموز مافیایی شده است.
این 5 مادّه ی بنیادین، عبارتند از: آب، نمک، نان، روغن و شکر.»
در عناوین کتاب، نحوه ی درست غذا خوردن، خوابیدن، تحرّک و سکون و حتّی لباس مناسب برای سلامتی ذکر شده است. در بخشی از کتاب می خوانیم:
چای، بومی ایران نیست و حدود 150 سال قبل با برنامه هایی وارد ایران شده است. جالب اینکه در میان هزاران حدیث طبّی اشاره ای به آن نشده است و در طبّ سنتی نیز هیچ توصیه ای به مصرف روزانه ی آن نشده است. طبّ جدید و طبّ سنّتی هر دو اعتقاد دارند که مصرف مکرّر و همیشگی هر گیاهی عنوان دارویی پیدا می کند و نباید بدون دلیل و مکرّر مصرف کنیم؛ چون عارضه ایجاد می کند. عجیب آنکه چنین گیاهی بدون توجّه به عوارضش هر روز آن هم چندین مرتبه میل می شود.
افرادی که به چای وابسته هستند، اگر دیرتر چای مصرف کنند، دچار سردرد و عصبانیت می شوند که این دلیل آشکاری بر ضرر چای است و باید از جایگزین های آن استفاده نمود. به علّت کافئین و تئین در چای، موجب اعتیاد خفیف و بسترسازی برای اعتیاد بیشتر به موادّ را فراهم می سازد. چای در کبد به درستی متابولیزه (سوخت و ساز) نمی شود و به دلیل استمرار در مصرف، باعث اختلال در کبد و آنزیم های آن شده و لکّه های قهوه ای روی دست نشانه ی آن است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما