بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. تجلی بصیرت؛ مروری بر اقدام انقلابی جریان دانشجویی در تسخیر لانه جاسوسی

تجلی بصیرت؛ مروری بر اقدام انقلابی جریان دانشجویی در تسخیر لانه جاسوسی

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4167910003022
16,000 15,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بصیرت مردم به خصوص نخبگان و عملکرد به جا و مناسب آن ها در مواقع حساس و بحرانی، زمینه ای است برای اتخاذ تدابیر مناسب و عاملی نیز برای پیدایش نقاط عطف در تاریخ سیاسی یک کشور محسوب می شود.
شاید یکی از مهم ترین اقدامات مردم و به خصوص نخبگان در این زمینه، ماجرای تسخیر سفارت آمریکا در 13 آبان ماه 1358 است که به حق، لانۀ جاسوسی نام گرفت. گروگان گرفتن جاسوسان این سفارت و مطالبات منطقی و به حقی که در قبال آزادسازی آن ها مطرح شد، امکان چانه زنی برای احقاق بخشی از حق غصب شدۀ مردم ایران توسط نظام سلطه و در رأس آن آمریکا را فراهم کرد.
اثر حاضر، تلاشی است در جهت تبیین ابعاد مختلف این واقعه اعم از زمینه های پیدایش آن، چگونگی واقع شدن و نتایج داخلی و بین المللی که به تبع آن برای نظام جمهوری اسلامی حاصل شد. مطالعه این اثر و بررسی و تحلیل بستری که این واقعه در آن رخ داد و همچنین نتایج حاصل از آن، کمک مهمی در به دست آوردن ملاک و معیار برای اقدامات مشابه در مواقع مورد نیاز خواهد بود.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط