فراخوانی فراخوانی ...

مرگ و جاودانگی

مقالاتی از هیوم، راسل، فلو، افلاطون، هیک و اولن

مترجم : سید محسن رضازاده

ویراستار علمی : مصطفی ملکیان

ناشر کتاب : دفتر پژوهش و نشر سهروردی

سال نشر : 1383

تعداد صفحات : 207

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022
110,000 ریال
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

دغدغه ی جاودانه بودن یا جاودانه نبودن انسان، عمری به درازای عمر اندیشه ی بشری دارد و ریشه ی آن در درد و عشقی است که آدمی در ژرفای جان خویش نسبت به جاودانگی احساس می کند. جاودانگی و خلود نفس، و بقای پس از مرگ آموزه ای است که از عناصر اصلی نظام اعتقادی بسیاری از ادیان به حساب می آید و از این رو، طبیعی است که اذهان بسیاری از اندیشه ورزان را در طول تاریخ به خود مشغول دارد.

مجموعه ی نوشتار حاضر در صدد پاسخ به این پرسش است که آیا برای انسان ورای مرگ، بقا یا امکان بقا وجود دارد؟ مراد از مرگ، این واقعیت مشهود و انکار ناپذیر است که روزی بدن انسان آثار حیات خود را از دست داده، متلاشی می گردد و مراد از بقا، بقای شخص و حفظ هویت او پس از مرگ است.

مرگ و جاودانگی مرکب از ترجمه ی یک مقدمه و شش نوشتار درباره ی بقا و جاودانگی انسان پس از مرگ است. هریک از این نوشتارها توسط یک فیلسوف برجسته در یک مقطع زمانی خاص به نگارش درآمده است. نویسندگان این مجموعه به ترتیب عبارتند از: دیوید هیوم، برتراند راسل، آنتونی فلو، افلاطون، جان هیک و جفری اولن. مجموعه ی نوشتارهای حاضر توسط لوئیس پوی من (Louis P. Pojman) در بخش ششم از کتاب: Philosophy of Religion: An Anthology که با ویراستاری وی انتشار یافته، گنجانده شده است. کتاب یاد شده گلچینی است از آثار مختلفی در زمینه ی فلسفه ی دین و در مجموع دائرة المعارفی کوچک اما غنی در این زمینه به شمار می آید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط