بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. منطق، فلسفه و عرفان (7)
  4. گوهر و صدف عرفان اسلامی
  • گوهر و صدف عرفان اسلامی

گوهر و صدف عرفان اسلامی

آشنایی با عرفان اسلامی (2)

ناشر : دفتر پژوهش و نشر سهروردی

نویسنده : فریتیوف شوان

مترجم : مینو حجت

سال نشر : 1381

تعداد صفحات : 293

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4180710003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

فریتیوف شووان یکی از برجسته ترین چهره های معنوی و از بزرگ ترین متفکران سنت گرای معاصر است. وی در سوئیس متولد شد و پس از چندی، به فرانسه عزیمت کرد و ادامه ی تحصیل داد. شووان در پاریس، و در پی آشنایی را آثار هنری شرق، زبان عربی را آموخت و در جریان سفر به الجزایر و آشنایی با تصوف و عرفان اسلامی و ملاقات با شیخ احمد العلوی، از اقطاب بزرگ طریقه ی شاذلیه ی دین اسلام را پذیرفت. او سرانجام، در حالی که ده ها کتاب و مقاله ی ارزشمند در زمینه های گوناگون و به ویژه معنویت و عرفان به نگارش درآورده بود، در پی یک بیماری طولانی، و در حالی که به ذکر صبحگاهی مشغول بود، زندگی خاکی را وداع گفت. گوهر و صدف عرفان اسلامی به بازشناسی گوهر دین اسلام می پردازد و به شرح لوازم و موانع شناخت آن می پردازد. شووان شناخت عرفانی را گوهر دین اسلام و عرفان اسلامی را عهده دار عرضه ی آن گوهر می داند. وی در ابتدا به برخی از خصایص زبان عربی نظیر حذف و اغراق به عنوان قالبی برای بیان برخی از حقایق عرفان اسلامی و لزوم گذر از این قالب ها و رسیدن به باطن نهان آن ها می پردازد. پس از آن، از رخنه ی عناصر شریعت ظاهری به درون حوزه ی عرفان اسلامی و علل و تأثیرات آن سخن می گوید و در عین حال، توجیهات روشنی از ناگزیر بودن پوسته یا صدف دینی عرضه می دارد. در انتها، عرفان اسلامی گوهری و باطن گرایی آن را بر نظریه ی وحدت مبتنی است عرضه می دارد و ابعاد اقنومی این وحدت را شرح می دهد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی