بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. صهیونیسم و استکبار بین المللی (12)
  4. تاریخچه صهیونیسم و استکبار بین المللی (1-12)
  5. از جولانگاه استر تا وادی صهیون (مرور سه اثر از جریان تاریخ نگاری یهود ایران)
  • از جولانگاه استر تا وادی صهیون (مرور سه اثر از جریان تاریخ نگاری یهود ایران)

از جولانگاه استر تا وادی صهیون (مرور سه اثر از جریان تاریخ نگاری یهود ایران)

ناشر : بنیاد تاریخ پژوهی ایران معاصر

نویسنده : علیرضا سلطانشاهی

سال نشر : 1386

تعداد صفحات : 304

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 420010003022

معرفی کتاب

جریان تاریخ نگاری یهود در ایران تا قبل از انقلاب اسلامی با هدف تحقق مواردی از قبیل: باستان گرایی، ایجاد تصویر خشن از اسلام به ویژه در برابر یهود، مظلوم نمایی و معرفی شیخ به عنوان عامل تظلم، تحریف تاریخ و اثبات پیشینۀ دیرین یهود در ایران فعالیت می کرد؛ اما پس از انقلاب تمرکز تصمیم گیری در این جریان از بین رفت و افراد و شخصیت هایی در ایران، اسراییل و آمریکا با به کارگیری شیوه های جدید، شروع به فعالیت کردند. در این مرحله یهودیان ایرانی و عوامل آن ها تلاش کردند موجودیت مادی و فکری خود را در ایران ابقا کنند و در این راستا تاریخ نگاری های بسیاری را از دستاوردهای یهودیان فراری از ایران و اسراییل حفظ، ضبط و در برخی موارد منتشر کردند. نگارنده در مجموعۀ حاضر سه مورد از این تاریخ نگاری ها را بررسی می کند؛ حبیب لوی و جریان تاریخ یهود ایران؛ مئیر عزری و اثر او که به شرح و توجیه روابط ایران با اسراییل اختصاص دارد؛ و فرزندان استر اثر هومن سرشار که سعی در گردهمایی افراد در آمریکا دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط