بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. تاریخ (14)
  4. تاریخ ایران (3-14)
  5. انقلاب اسلامی، احزاب و گروه ها 6: اعتمادی که نه ملی بود و نه اسلامی! (بررسی عملکرد حزب اعتماد ملی)

انقلاب اسلامی، احزاب و گروه ها 6: اعتمادی که نه ملی بود و نه اسلامی! (بررسی عملکرد حزب اعتماد ملی)

ناشر : موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 440

هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

موسسه فرهنگی هنری قدر ولایت جهت شناخت احزاب و سازمان هایی که بعد انقلاب فعالیت هایی در عرصه سیاست داشته اند مجموعه «انقلاب اسلامی، احزاب و گروه ها» را تدوین نموده است. بعضی از این گروه برای رسیدن به قدرت تلاش های نامشروعی را انجام داده اند که هزینه هایی را متوجه ملت کرده است از جمله سازمان مجاهدین خلق. برخی دیگر نیز بعد از چندی کارایی خود را از دست داده و منحل شده اند. تعداد کمی از آن ها نیز نظیر حزب اعتماد ملی کماکان به فعالیت خود ادامه می دهند.
هر یک از گروه ها و احزاب در یک بستر اجتماعی شکل گرفته اند که فلسفه شکل شکل گیری آن ها و نوع فعالیت هایشان هویت آن ها را مشخص می نماید. زمینه های شکل گیری، مبانی و اعتقادات و سوابق رهبران این گروه ها و از همه مهم تر مبانی اعتقادی احزاب و گروه ها و چگونگی حضور و نقش آفرینیشان در عرصه های سیاسی، همه و همه در این مجموعه بررسی شده اند که می تواند در شناخت آن ها به مخاطب موثر و مفید باشد. از این رو این مجموعه چند جلدی با بررسی مولفه های ذکر شده گردآوری شده است.

این کتاب شمین جلد از مجموعه «انقلاب اسلامی، احزاب و گروه ها» است که به طرح بحث در رابطه با «حزب اعتماد ملی» در شش فصل و دو پیوست می پردازد:
- شیخ انشعاب
- زمینه های شکلگیری حزب اعتماد ملی
- اقدامات حزب برای قبضه مجلس هشتم
- حزب اعتماد ملی و انتخابات دهم ریاست جمهوری
- حزب اعتماد ملی و فنته ای بزرگ
- تلاش برای ماندن در قدرت
- پیوست 1: مرامنامه و اساسنامه حزب اعتماد ملی
- پیوست 2: نامه حجت الاسلام سید حمید روحانی به کروبی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط