بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. اندیشه سیاسی ابوالحسن مسعودی

اندیشه سیاسی ابوالحسن مسعودی

ناشر : بوستان کتاب قم

سال نشر : 1389

تعداد صفحات : 128

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4286110003022
2,100 1,890 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

ابوالحسن مسعودی (280 - 346ه) هر چند در تاریخ و جغرافیا مشهور است، برای نخستین بار به پدیده های سیاسی به ویژه جامعه و دولت و اصول و قواعد کلی رشد و تعالی جامعه و یا شکست و اضمحلال آن با نگرش تجربی می پردازد. وی با وارد ساختن اصل «عبرت» در حوزه معرفت سیاسی، جوامع و دولتها را به شناسایی علل موفقیت و کامیابی جوامع متمدن و دولت های پایدار توجه می دهد تا دچار فرسودگی زودرس نشوند؛ توصیه ای که جوامع و دولتها همواره بدان محتاج اند.
اثر حاضر اندیشه سیاسی این عالم بزرگ را در شش فصل بررسی میکند: اوضاع سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و زندگی نامه، مبانی فکری و روش شناسی، سیاست شناسی، عوامل ثبات و پایداری، آسیب شناسی دولت، مردم شناسی و طبقه بندی اجتماعی مسعودی از جوامع گذشته.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط