بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. اندیشه سیاسی جلال الدین دوانی

اندیشه سیاسی جلال الدین دوانی

ناشر : بوستان کتاب قم

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4286410003022
3,800 3,420 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر، مروری است بر مؤلفه های علم سیاست از منظر جلال الدین دوانی و بررسی دیدگاههای وی در مورد سیاست مدرن و رسوم دولتداری و حکومت.

اثر حاضر با هدف تبیین و بازخوانی اندیشه های سیاسی و اجتماعی جلال الدین دوانی از متفکران بزرگ حوزه تمدنی اسلام تدوین شده است.

نگارنده معتقد است که اندیشه های سیاسی اجتماعی جلال الدین دوانی عهده دار توجیه فلسفی مدیریت زندگی دنیوی و حیات سیاسی و پاسخگویی به چیستی و چرایی آن دو بر پایه سنت فلسفی و دینی است.

وی ضمن بازخوانی اجمالی زندگی و زمانه جلالالدین دوانی به شخصیت علمی و سیاسی وی اشاره کرده و تألیفات وی در زمینه های مختلف علمی و سیاسی را معرفی می کند.

آنگاه به بررسی مبانی شناخت شناسی، هستی شناسی و انسان شناسی سیاست در اندیشه دوانی پرداخته و ضرورت سیاست، ویژگیهای مدینه فاضله، روشهای صحیح حکومت داری، وظائف حاکم در قبال مردم و جامعه و ویژگیهای یک حکومت مطلوب را از منظر وی بررسی نموده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط