بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. جامعه (15)
  4. علوم سیاسی (1-15)
  5. اندیشه سیاسی شرف الدین
  • اندیشه سیاسی شرف الدین

اندیشه سیاسی شرف الدین

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : محمد پزشکی

سال نشر : 1387

تعداد صفحات : 268

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4288210003022
4,700 4,230 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

سید عبدالحسین شرف الدین یکی از چهره های دوره نوگرایی اسلامی است که به صورت مستقیم، استبداد داخلی جامعه لبنان و استعمار دولت فرانسه را تجربه کرد؛ از این رو، اندیشه سیاسی او بازتابی از واکنش اسلامی معاصر در مورد مسئله هویت اسلامی می باشد.
در این کتاب با زندگی و زمانه شرف الدین، مبانی اندیشه سیاسی، طرز برخورد با استبداد داخلی و استعمار خارجی، اهمیت محوری وحدت مسلمانان در شرایط بیداری اسلامی و مسئله گفت وگو و راه کارهای عملی آن میان مسلمانان آشنا می شوید.
وی از دو عامل اساسی استبداد و استعمار به عنوان عوامل مؤثر بر جوامع مسلمان معاصر نام می برد. او در عمل وحدت مردم لبنان را داروی مسئله استبداد دانسته و اساسی ترین سازوکارهای رفع استعمار را در درجه اول، وحدت اسلامی ملل مسلمان و در درجه دوم، برقراری گفت وگو میان دو نظریه امامت و خلافت می داند.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی