بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  • اسطوره های بنیانگذار سیاست اسرائیل

اسطوره های بنیانگذار سیاست اسرائیل

تحلیلی بر هلوکاست

ناشر : موسسه فرهنگی انتشارات گوهرشاد

نویسنده : روژه گارودی

مترجم : حمیدرضا شیخی | حمیدرضا آژیر

سال نشر : 1385

تعداد صفحات : 398

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 434310003022

معرفی کتاب

این کتاب در سه بخش اسطوره های مینوی، اسطوره های سده بیستم و بهره برداری سیاسی از اسطوره و یک بحث پایانی تنظیم شده است.
این کتاب جنجالی ترین اثر روژه گارودی، روشنفکر فرانسوی ست که محتوایش توسط مؤسسه بازبینی تاریخی در ۲۰۰۰ به انگلیسی ترجمه و سپس به فارسی هم ترجمه شد.
گارودی در این کتاب بسیاری از بنیادهای ادعاهای جهانی یهود مبنی بر حق اش در فلسطین و مشروعیت حکومت مدرن اسرائیل را با بیانی عالمانه و مستند و دقیق افسانه دانست، مثل «افسانه های الهیاتی» تورات، «افسانه عدالت در نورنبرگ»، «افسانه شش میلیون»، و «افسانه سرزمین بی مردم برای مردم بی سرزمین». اینها و دیگر افسانه ها، بنا به استدلال های قوی گارودی، توسط صهیونیستها برای سلب مالکیت فلسطینیان از وطن شان به کار گرفته شده است.
طبق قانون ۱۹۹۰ گیسو در فرانسه، که زیر سؤال بردن وجود دسته جرایم علیه بشریت تعریف شده در منشور ۱۹۴۵ لندن را ممنوع می کند، ( کشوری که خود را به اصطلاح مهد آزادی بیان معرفی می کند) موارد متعددی از اظهارات گارودی، خصوصاً ادعای او در خصوص افسانه بودن هولوکاست غیرقانونی دانسته شد. محاکمه او در ۱۹۹۶ شروع شد و در ۱۹۹۸ محکوم شد. دادگاه در عین ناباوری حکم کرد که فصول با نامهای «افسانه محاکمات نورنبرگ و افسانه هولوکاست» در نسخه اول، با نوشتن «افسانه شش میلیون» قربانی یهودی در اتاقهای گاز هیتلر موجب «نفی هولوکاست» است.
دادگاههای فرانسه چاپ مجدد کتاب را در ۲۷ فوریه ۱۹۹۸ منع کرده و او را ۲۴۰٬۰۰۰ فرانک جریمه کردند و به چندین سال زندان تعلیقی محکوم کردند. تصمیم دادگاه بحثی را در خصوص آزادی بیان در فرانسه و اروپا موجب شد و افکار عمومی جهان فهمیدند مه این حکم کاملا سیاسی و به دور از عدالت مورد ادعای غرب است. گارودی با دادگاه حقوق بشر اروپا فرجام خواهی کرد ولی همانطور که پیش بینی می شد درخواست اش غیرقابل قبول دانسته شد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط
اخبار مرتبط