بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ نامه ها و دایره المعارف ها (22)
  4. دائرة المعارف نگاری با رویکرد به دائرة المعارف قرآن کریم
  • دائرة المعارف نگاری با رویکرد به دائرة المعارف قرآن کریم

دائرة المعارف نگاری با رویکرد به دائرة المعارف قرآن کریم

ناشر : بوستان کتاب قم

نویسنده : علی اکبر مومنی

سال نشر : 1392

تعداد صفحات : 258

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4364810003022
6,500 5,850 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

موضوع اثر حاضر، بیان اصول و ضوابط نگارش دائرةالمعارف نویسی و استانداردهای مربوط به آن است.

در این اثر با توجه به اهمیت و نقش انواع دائرةالمعارف در گسترش و تعمیق دانش بشری، به بحث در مورد ویژگی های یک دائرةالمعارف مطلوب با تأکید بر دائرةالمعارف قرآنی پرداخته شده و نقاط ضعف و قوت دائرةالمعارف قرآن کریم تهیه و تنظیم توسط دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم مورد ارزیابی قرار گرفته است.

نویسنده ضمن معرفی برخی از دانشنامه ها و دائرةالمعارف های رایج، به بحث در مورد ساختار علمی آنها پرداخته و روش های مدخل گزینی، قلمرو و چینش مدخل ها، جامعیت، چینش محتوا و بایسته های مقالات مندرج در دائرة المعارف ها، برخی از کاستی های دائرةالمعارف قرآن کریم را از لحاظ ساماندهی نامناسب، موضوع بندی، غلط تایپی، بازیابی اطلاعات، عدم نظم در شناسه ها، ناموزون بودن مقالات هم سو و عدم بهره گیری از دانش های جدید را بررسی کرده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط