بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. مباحث نظری دین، کلام و کلام جدید (5)
  4. درآمدی بر معرفت شناسی و مبانی معرفت دینی
  • درآمدی بر معرفت شناسی و مبانی معرفت دینی

درآمدی بر معرفت شناسی و مبانی معرفت دینی

ویراست جدید

ناشر : انتشارات موسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی (ره)

نویسنده : محمد حسین زاده

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 216

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4423210003022
22,000 19,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

بدون تردید در علوم بشری با مجموعه ای از قضایا مواجه هستیم. برای هر محقق و اندیشمندی جای این پرسش است که با چه میزانی، در مورد گزاره های آن داوری کند و با چه ابزاری آنها را بشناسد و بر چه اساسی معیار صدق و کذب آنها را تشخیص دهد؟ در این میان، معرفت شناسی، علمی است که به این گونه مباحث اساسی بشر می پردازد و درباره هر یک از آنها بحث، کاوش، و گفت و گو می کند. امروزه بحث از معرفت شناسی به ویژه در حوزه دینی فراگیر شده، و در سطح عموم نیز مطرح می گردد. همچنین بحث از اساسی ترین مباحث معرفت شناسی نظیر علم حضوری، علم حصولی و حقیقت صدق و معیار آن و همچنین شرح مباحث مربوط به معرفت دینی و مبانی آن مانند تعدد قرائت ها، پلورالیسم دینی، تعارض معرفت های دینی و دیگر معرفت های بشری از جمله مباحث مطرح شده در این کتاب است.
این کتاب جلد اول از سری کتب (مبانی اندیشه اسلامی) است که رویکردی محققانه، روان و ساده به مباحث معرفت شناسی و مبانی معرفت دینی دارد.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط