loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

شیوه ها و فنون تبیین احادیث

مهارت های تبلیغی

چاپ تمام شده ؛ درصورت چاپ مجدد به من اطلاع بده notify me

معرفی کتاب

به منظور پیشبرد اهداف دینی و تجهیز مبلّغان و ارتقای سطح مهارت های تبلیغی آنان، مجموعه ای با عنوان «مهارت های تبلیغ» توسط معاونت فرهنگی و تبلیغی دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم تدوین گردیده است.

کتاب حاضر یکی از از جلدهای این مجموعه است که در شش فصل تنظیم شده است:
ـ راهکارهای ترویج حدیث؛
ـ تنوع بخشی به سخن با توجه به انواع مخاطبان؛
ـ تفسیر و تفصیل حدیث؛
ـ پیش زمینه های بیان حدیث؛
ـ ابزارها و زمینه های آموزشی؛
ـ زیباسازی سخن.

در این نوشتار که جهت استفاده «مبلغان دینی» تدوین شده است، راههای استفاده صحیح از احادیث را با توجه به نوع مخاطب و آگاهی و سطح علمی آنان و جذابتر کردن سخن، آموزش داده می شود.
نگارنده به نمونه هایی از تفسیر و تفصیل حدیث و راهکارهای تبیین آن با استفاده از آیات قرآن و احادیث دیگر اشاره نموده و معتقد است با بهره گیری از اشعار، ادعیه، متون مربوط به زیارات، دستورالعملهای بزرگان دین و بهرهگیری از فن داستان می توان احادیث معصومین را بهتر و بیشتر تبیین نمود.
وی همچنین به پیش زمینه های بیان و فهم حدیث اشاره کرده و ابزارها و زمینه های آموزش حدیث و چگونگی زیبا ساختن سخن بوسیله حدیث را بررسی می نماید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما