فراخوانی فراخوانی ...

زمزمه های شیطانی: آسیب شناسی عرفان های کاذب

مولف : محمدتقی فعالی

ناشر کتاب : موسسه فرهنگی هنری دین و معنویت آل یاسین (تیماس)

سال نشر : 1391

تعداد صفحات : 149

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: 10003022

معرفی کتاب

در دو فصل این کتاب که یکی به مکاتب معنوی هندی و دیگری به مکاتب معنوی امریکایی اختصاص دارد، یوگا، اشو، سای بابا، دالایی لامای چهاردهم، عرفان ساحری، پائولو کوئلیو و شیطان گرایی مدرن، به تفصیل معرفی شده اند و مولف پس از معرفی هر یک، به تحلیل و بررسی و تاثیرات این مکاتب پرداخته است.
در بخش شیطان گرایی مدرن، نویسنده به پیشینه تاریخی این گرایش و ریشه های آن در قرن های نخستین پیدایش آدمی می پردازد و پس از آن، عوامل شکل گیری این گرایش را افسانه های یونان، تفسیر یهود از شیطان و بحران معنویت معرفی می کند. پس از آن به معرفی نمادهای شیطان گرایان پرداخته و در ادامه، مراسم و برنامه های این گروه ها را بررسی می کند.
نویسنده این کتاب با تحلیل و بررسی شیطان گرایی در ایران، دین ستیزی، هنجارشکنی، اعتراض مداری، گرایش به روابط جنسی، خانواده ستیزی و اومانیسم را از مهم ترین مسائلی دانسته که معتقدان به فرقه هایی همچون شیطان گرایی بدان ها قائل اند.
در بخش تعالیم کاستاندا یا عرفان جادو در این کتاب آمده است: «کاستاندا بر این باور است که هدف آموزش های دون خوان درمرحله ی اول این بود که با توقف گفت وگوی درونی و با خاموش ساختن ذهن بتوانیم «ببینیم». آرزوی او گشودن راهِ گذاری به واقعیت بود که این پس از مبارزه ای طولانی برای سالکِ مبارز و آگاه حاصل می شود.»
مولف پس از معرفی تکنیک های دون خوان در این بخش، در تحلیل و بررسی این تکنیک ها نوشته است: «سحر به هر شکلی که باشد و به هر رنگی که درآید حرام است و به هیچ وجه قابل تایید شریعت اسلام نیست و پیداست که یک امر حرام هرگز نمی تواند اساس عرفان راستین باشد؛ زیرا فعل حرام، مخالفت با خداست و عرفان چیزی جز تقرب به ساحت قدس ربوبی نیست.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
محصولات مرتبط