بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. فرهنگ پایداری (19)
  4. فرهنگ پایداری دفاع مقدس (2-19)
  5. فرزندان روح الله 4: مردان رستگار؛ جستارهایی از تحولات لشکر 10 سیدالشهداء (1362 - 1363) به روایت سید محمد ابوترابی

فرزندان روح الله 4: مردان رستگار؛ جستارهایی از تحولات لشکر 10 سیدالشهداء (1362 - 1363) به روایت سید محمد ابوترابی

ناشر : یا زهرا (س)

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 208

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4464010003022
24,000 22,800 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

«مردان رستگار» کتابی در خصوص تحولات لشکر 10 سیدالشهدا (ع) است که وقایع سال‌ های 1362 تا 1363 را دربرمی‌ گیرد.

این کتاب خاطراتی را در بردارد که توسط سید محمد ابوترابی روایت می ‌شود. وی در سال 1374 در آزمون دوره دکتری علوم استراتژیک دانشگاه دفاع ملی پذیرفته و دو سال بعد، از این دانشگاه فارغ ‌التحصیل شد. او در سال 1393 پس از 34 سال و درحالی که در دانشکده فرماندهی و ستاد دانشگاه امام حسین (ع) به تدوین و انتقال تجربیات خود مشغول بود، به بازنشستگی رسید.

در کتاب «مردان رستگار» درباره موضوعات مختلفی سخن گفته شده است. به عنوان نمونه در این کتاب از سردار شهید محمدابراهیم همت، فرمانده لشکر 27 محمد رسول‌ الله (ص) در ‌سال‌ هایی از دفاع مقدس نیز یاد شده است. راوی به نقل از او، حساسیت شرایط در یکی از عملیات ‌ها را ترسیم کرده که در نوع خود، روایت صریحی است.

همچنین خاطراتی از فضای جبهه و شرایطی که فرماندهان در آن قرار داشتند، روایت می‌ شود. شهید حاج کاظم نجفی ‌رستگار، فرمانده تیپ تازه تاسیس سیدالشهدا (ع) یکی از همین افراد است که یکی از خاطرات، به فشاری که بر او وارد بوده، اختصاص دارد.

در پیش‌ گفتار این کتاب آمده است:

«صحیفه پیش‌ رو که عنوان دو پهلوی مردان رستگار بر تارکش می ‌درخشد، تنها شکواییه ‌ای است کوتاه و از مجاهدی دل‌ خسته تا یاد یاران سفر کرده ‌اش را از هاله ‌ای از غبار منقولات و روایات مبهم و غالبا نادرست بیرون کشد و برای نخستین بار پس از 30 سال، روایتی دست اول و بی‌ واسطه باشد از گعده‌ جهادی رندان رستگاری که مردانه بر بیعت با پیشوای‌ شان ایستادند و با خون خویش، بر صدق دعاوی سترگ‌ شان، مهر جاودانگی زدند.»

آقای رفسنجانی گفت: «من این متن را برای آقا محسن {رضایی} خواهم فرستاد اما می خواهم برگ آخر جزوه را که امضای شماها است، نفرستم. به نظرم اینطوری بهتر است.» حاج حسن بهمنی گفت: «ارزش این جزوه به امضاهائیه که تأییدش کرده. اینا بچه های استخون خورد کرده جنگ و کردستان هستن، از وسط آتیش اومدن، جمع بندی و قضاوتاشون رو انجام دادن. اگه کسی از بیرون جنگ بیاد و ایرادگیری کنه، ما خودمون باهاش برخورد می کنیم. ما بچه های عملیات سپاه و جنگ هستیم. این جزوه رو با برداشتن امضای نویسنده هاش از اعتبار نندازید.»
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط