فراخوانی فراخوانی ...


کاربر گرامی، لطفا جهت استفاده از تمامی امکانات سایت مانند ثبت سفارش و ورود به حساب کاربری، تنها از مرورگرهای Chrome و Firefox استفاده نمایید. ممکن است برخی از قابلیت های سایت با مرورگر شما سازگار نباشد. با سپاس فراوان

موسیقی و غنا از دیدگاه اسلامناشر کتاب : بوستان کتاب قم
نوع جلد: جلد نرم
قطع: وزیری
سال نشر: 1393
شمارگان: 1000
چاپ جاری: 4
تعداد صفحات: 360
وزن(گرم): 544
تاریخ ثبت: یکشنبه 24 مرداد 1395
تاریخ ویرایش: چهارشنبه 21 تیر 1396
کد : 45045
تعداد بازدید: 142
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

180000 ریال
162000 ریال
معرفی کتاب
موسیقی و غنا یا نوازندگی و خوانندگی، دو مقوله ‏ای است که از دیرباز مورد بحث و کاوش پزشکی، روان‏شناسی و نیز فقهی و دینی بوده است.
به اتفاق همه عالمان مسلمان، موسیقی و غنایِ مطرب و فسادانگیز، حرام قطعی است که عقل و شرع بر آن صحّه می ‏گذارند و همگان باید از آن، پرهیز کنند.
اما اگر نوازندگی و خوانندگی، مطرب و فسادانگیز نبود، حکم آن چیست و در برابر آن چه باید کرد؟

این کتاب با استفاده از منابع دینی و فتاوی فقها، در نُه فصل به این موضوع پرداخته و همه جوانب مسئله را کاویده است.

این کتاب با بیان ساده، آیات قرآن در این‏باره را تفسیر و روایاتی از معصومین را نقل می‏ کند.
مفهوم موسیقی و غنا، سیر تاریخی موسیقی و غنا، ادله اربعه در موسیقی و غنا، آیات و روایات درباره غنا و موسیقی و غنا و موسیقی از دیدگاه فقهای اسلام از جمله مباحثی است که در این کتاب به آن پرداخته شده است.


مولف
محمداسماعیل نوری
حضرت آیت الله حاج شیخ محمد اسماعیل نوری در سال 1329 هجری شمسی در یک خانواده مذهبی در یکی از روستاهای زنجان به دنیا آمد. دروس مقدماتی را در زادگاهش یاد گرفت و در سال 1344 وارد حوزه علمیه زنجان شد و دروس ادبیات عربی و کتابهای شرح لمعه، اصول الفقه و . . . را در آن حوزه آموخت. در سال 1351 وارد حوزه علمیه قم شد و به آموختن کتابهای رسائل، مکاسب، کفایة الاصول و .. . مشغول گردید و در سال 1354 پس از قبولی در امتحانات پایانی دروس سطح حوزه، شروع به آموختن دروس خارج (آشنایی با کیفیت استنباط احکام فقهی) نمود. وی پس از پیروزی …


ویراستار
ابوالفضل طریقه دار
به سال1337 شمسی در قم به دنیا آمد تحصیلات خود را در رشته ادبیات تا پایان دبیرستان در همین شهر به پایان رساند در مهر ماه سال 1357 در رشتۀ فلسفه به دانشگاه شهید بهشتی (ملی سابق) راه یافت و یک سال هم در دانشگاه تهران به تحصیل مشغول شد و از محضر اساتیدی همچون دکتر محمد علی شیخ، دکتر غلامرضا اعوانی، دکتر حسین الهی قمشه ای ، دکتر رضا داوری، دکتر عبد الکریم سروش، دکتر ابراهیمی دینانی سود برد. حدود چهار سال در دبیرستانهای علوم و معارف اسلامی تدریس کرد. در سال1363 علوم دینی را در حوزه علمیه قم به طور آزاد و از سر …

نظر دهی
شما می توانید نظر خود را ثبت نمایید.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
کاربر گرامی چناچه در تمایل دارید نظر شما با نام خودتان ثبت شود، وارد سایت شوید.
نام
پست الکترونیک
ایمیل شما نمایش داده نخواهد شد.
نظر

[ فراخوانی مجدد تصویر]


دسته بندی
موردی یافت نشد!


محصولات
موردی یافت نشد!
نویسنده


اخبار
موردی یافت نشد!


ناشرین
موردی یافت نشد!