فراخوانی فراخوانی ...

کودتا در مصر: الازهر، اخوان، سلفی ها و جوانان

95 بازدید

مولف : سید هادی خسروشاهی

با همکاری : سید محمود خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : سید هادی خسروشاهی

با همکاری : سید محمود خسروشاهی

ناشر کتاب : کلبه شروق

وزن(گرم) : 377

شابک : 978-964-7255-54-7

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 308

تاریخ ثبت : چهارشنبه 27 مرداد 1395

تاریخ ویرایش : پنج‌شنبه 28 مرداد 1395

کد : 45239

120,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
حوادث سه چهار سال اخیر مصر مورد توجه مردم بلاد اسلامی و محافل سیاسی جهان قرار گرفت و تحلیل های گوناگونی هم درباره علل و عوامل پیدایش این حوادث، ارائه و مطرح گردید. گروهی آن را «بهار عربی» نامیدند و عده ای بر این باور بودند که دنباله «بیداری اسلامی» در جهان اسلام است...
پس از پیروزی مردم مصر بر حکومت دیکتاتوری سی ساله حسنی مبارک که استمرار سلطۀ اختاپوسی سرهنگ ها در مصر بود ـ از زمان سرهنگ عبدالناصر تا دوران سرهنگ انور سادات ـ و با صدها کشته و هزاران مجروح و زندانی همراه بود، سرانجام در یک انتخابات آزاد و پس از یک قرن کامل خفقان و سرکوب، رئیس جمهوری وابسته به «اخوان المسلمین» انتخاب گردید و حکومت را در دست گرفت...
علل و عوامل این پدیده در جلد اول کتاب: «انقلاب در مصر» بررسی گردید و با توجه به جریان سریع و بی وقفه حوادث، طولی نکشید که انقلاب مصر، با یک کودتای نظامی، سرنگون شد و حکومت «ژنرال ها» ـ تکامل یافته حکومت سرهنگ ها ـ روی کار آمد و در اقدامی وحشیانه و غیرمنتظره، با قتل عام بیش از سه هزار نفر در میدان ها و مساجد قاهره و اسکندریه و... و مجروح ساختن چهار هزار نفر و زندانی نمودن دوازده هزار نفر، نه نامی از «بهار عربی» باقی ماند و نه نشانی از «بیداری اسلامی»...
کودتای ژنرال سیسی، از نوع کودتای ژنرال پینوشه، با چراغ سبز امپریالیسم آمریکا و کمک و هم یاری صهیونیسم بین المللی و رژیم اسرائیل و ارتجاع عرب و در رأس آنها عربستان بنی سعود، به وقوع پیوست و سپس اخوان و به تدریج، حتی احزاب لیبرال و سکولار مدافع کودتا هم از فعالیت بازماندند.
ژنرال عبدالفتاح سیسی، وزیر دفاع! منتخب دولت قانونی، در اقدامی ناجوانمردانه، وحشیانه و غیرانسانی به ترور و اعدام رهبران اخوان المسلمین و حتی جوانان وابسته به گروه انقلابیون، پرداخت و کشور را با ایجاد رعب و وحشت، به سراشیبی سقوط سوق داد. کمک های بی دریغ چند ده میلیاردی ارتجاع عرب ـ و در رأس آن ها بنی سعود ـ به رژیم کودتا، در اصلاح امور کارساز نشد و هم اکنون دولت کودتا از لحاظ سیاسی و اقتـصادی بـا بحران شکننده ای روبه رو است.
در این میان، متأسفانه علاوه بر اوباش رژیم قبلی، بعضی از علمای «الأزهر» هم هوادار رژیم باقی مانده اند و گروه های سلفی هم که از آغاز کودتا، همراه رژیم بوده اند، در این بلوا، میدانی برای نشر افکار وهابی گری ـ ضد شیعی خود یافته اند و می تازند.
محصولات مرتبط
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر