loader-img
loader-img-2
بعدی
بعدی بازگشت
بعدی بازگشت

در انتظار یک زندگی طبیعی

رمان نوجوان

ناشر افق

نویسنده لسلی کانر

مترجم فرح بهبهانی

سال نشر : 1394

تعداد صفحات : 284

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 45841 10003022
احتمال تاخیر در تهیه
36,000 34,200 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

ناشر در توضیح کتاب آورده است «فرض کنید دختر نوجوانی هستید دوازده ساله. پدرتان وقتی سه ساله بودید از پیش تان رفته. مادرتان هم جز دردسر هیچ ندارد. خانه درست و حسابی هم ندارید و در یکی از کاراوان های سیار زندگی می کنید. تنها دلخوشی تان، ناپدری و دخترانش (یعنی خواهرهای ناتنی شما) است که او هم کمابیش گرفتار زندگی خودش است اما مثل دختر خودش دوست تان دارد.مادرتان حق قیمومیت قانونی شما را به خاطر بی توجهی ها و رفتارهای خودخواهانه اش از دست داده و رفته دنبال زندگی خودش و با یک خبر تکان دهنده برگشته است. شما را داده اند دست بهزیستی تا خانواده ای پیدا شود و به فرزندخواندگی بپذیردتان. و این ها در حالی است که شما آرزوی دیگری در سر دارید، آرزوی یک زندگی معمولی.»

نویسنده فقط برای این کتاب، هشت جایزه برنده شده که از میان آن ها می توان به جایزه ی انجمن کتابخانه های آمریکا، بهترین کتاب به انتخاب انجمن کتابفروشان آمریکا و جایزه ی ادبی کنتیکت اشاره کرد. او پیشتر به خاطر کتاب تصویری «خانم برایدی یک بیل انتخاب کرد» برنده جایزه معتبر کلدکات شده بود. کانر در این کتاب، زندگی مردمان عادی را روایت کرده و دشواری هایی که هر کسی ممکن است روزی در زندگی با آن ها روبه رو شود. اما شاید مهم ترین پیام کتاب در یک واژه خلاصه شود: امید. اَدی در سیاه ترین روزها هم قلبش از امید میدرخشد و همین امید است که تحمل دشواری ها، دوری ها، فقر و تنهایی را برایش ممکن می کند.

در پشت جلد کتاب می خوانیم: «ادی در انتظار یک زندگی طبیعی است، اما شیوه زندگی مادرش «همه یا هیچ» است. یک روز جشن و غذای فراوان و روز دیگر قابلمه های خالی و تنهایی برای ادی. «همه یا هیچ» هرگز به زندگی طبیعی نمی رسد، ولی ادی اُمیدش را برای رسیدن به آرزویش از دست نمی دهد...»

لسلی کانر در حومه شنکتدی ( Schenectady) از ایالت نیویورک بزرگ شد. او اغلب سر راهش به شهر، از پلِ فریمن ( Freeman) عبور می کرد. این کتاب الهام گرفته از زندگی مردمی عادی است که به دور از زرق وبرق زندگی مدرن، در آن منطقه زندگی کرده اند. لسلی این داستان را نامه ای عاشقانه به شهر شنکتدی می پندارد. کتاب دیگر او، خانم برایدی یک بیل انتخاب کرد،برنده ی جایزه ی کالدکات (Caldecott) شده است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
نظرات

اکرم ایرانشاهی

معرفی کتاب بد نبود.اما ادی رو به بهزیستی نمیدن. پیش پدریزرگش ، گراندیو، می ذارنش تا ببینن چی می شه. اخرش رو لو نمی دم تا برای خواننده ها کسل کنند نباشه. کتاب خیلی خوبیه من از خوندنش خیلی لذت بردم.

7 آذر 1399

شما هم می توانید گزیده انتخابی خود از کتاب را ثبت کنید.
نام و نام خانوادگی
عنوان
برگزیده
کد امنیتی
محصولات مرتبط
بازدیدهای اخیر شما