در طلب راه راست: تاملات یک تازه مسلمان
در طلب راه است: تاملات یک تازه مسلمان (چاپ اول)
72,000
تومان
5 ٪
68,400
تومان
افزودن به سبد خرید

در طلب راه راست: تاملات یک تازه مسلمان

دسته بندی: خاطرات، زندگینامه و سفرنامه

ناشر: پژوهشکده باقرالعلوم علیه السلام

نویسنده: دایانا (معصومه) بیتی

سال نشر: 1391

تعداد صفحات: 180

1دیدگاه
/
2
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
گزیده کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

نویسنده در ابتدای کتاب پیرامون نوشتار خود گفته است:

«داستان خود معایبی دارد بنابراین چنانچه ایرادی در آن یافتید اشتباه از سوی من است. من این داستان را چندین سال پیش نگاشتم. اکنون تازه مسلمان بودن من همچنان بخشی از داستان من و شخصیت من است، اما من خود را فردی همچون باقی افراد می­پندارم که تلاش می­کنند شیعه باشند به اهل بیت (ع) عشق بورزند، طالب حقیقت و در پی قرب الهی باشند. نه فردی متفاوت یا متمایز از افراد بسیاری که شاید مثل من، طالبان حقیقت هستند.»

داستان این کتاب شرح حقیقت جویی و سختی­های راه نیل به آن در زندگی یک دختر آمریکایی است. شرح حال این تازه مسلمان گواه حقانیت دینی است که بسیاری بدون رنج و زحمت از آن بهره مند شده­اند. دیانا پس از سال­ها دقت و پژوهش شخصی فارغ از هرگونه تعصب دین ناب و اصیل را جستجو می­کند و به تشیع روی می­آورد. از این جهت کتاب وی قوت قلبی است برای اهل دین و ارزش و ضرورت حمد و سپاس این نعمت الهی را پررنگ می­کند. در این راستا تلاش گروه مترجمان بر این بوده است که با ترجمه­ی این اثر خالصانه به زبان فارسی، قدم کوچکی در راه جهانی شدن پیام دایانا و سایر تازه مسلمانان در سرتاسر جهان برداریم.

دیانا (معصومه) بیتی در خانواده­ای مسیحی اما نه چندان مذهبی در کلورادوی آمریکا متولد شد و در سال 1994 به اسلام روی آورد و در سال 1999 به حج مشرف شد. دیانا مدرک لیسانس خود را با کسب رتبه­ی عالی همزمان در رشته­ی فیزیک و در رشته­ی ریاضی و گواهینامه­ی تدریس خود را در سال 1998 از دانشگاه دولتی کولورادو دریافت کرد.

داستان مسلمان شدن او که سال­ها پیش به رشته­ ی تحریر درآمد توسط شبکه جهانی اسلام منتشر شد و نسخه­ ی الکترونیکی آن به صورت رایگان در اختیار متقاضیان قرار می­گیرد.

این کتاب در پنج بخش به ترتیب با عناوین چگونه امکان داشت تمام کسانی که به عمرم می­شناختم در اشتباه باشند؟، آیا مسلمان بودن خوب است، نتیجه گیری و یک دعای کوتاه تقریر یافته است.

گزیده کتاب

هدف از زندگی این نیست که همیشه آسوده خاطر باشی و راحت زندگی کنی. در پس هر مشکلی، دلیلی وجود دارد و در صورتی موفق خواهی بود که مشکلات را صبورانه تحمل کنی. مسلمان بودن خوب است، اگر چه گاهی همه آن را دوست ندارند یا از آن اشتباه برداشت می کنند. مسلمان بودن خوب است اگر چه دیگران با شما به مخالفت برخیزند. مسلمان بودن خوب است چون هدفی روشن در زندگی پیدا خواهی کرد.

وقتی مسلمان می شوی راهکارهای دقیقی برای چگونه زندگی کردن و چگونه خدا را پرستش کردن خواهی داشت و جایی برای شک و تردید باقی نمی ماند. وقتی مسلمان می شوی، به جای اینکه راهی پر پیچ و خم و گیج کننده در مقابل خود احساس کنی، خود را در مسیری مستقیم خواهی یافت. من از لحظه ای که مسلمان شدم هرگز به گذشته ام فکر نکرده ام و راجع به درستی انتخابم هرگز شک نکرده ام.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام