فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت - جلد دوم (چاپ اول)
فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت - جلد اول (چاپ اول)
450,000
تومان
10 ٪
405,000
تومان
افزودن به سبد خرید

فروغ معرفت در اسرار خلافت و ولایت: شرحی بر رساله «مصباح الهدایه الی الخلافه و الولایه» اثر امام خمینی رحمه الله (دوره دو جلدی)

دسته بندی: منطق، فلسفه و عرفان

ناشر: موسسه چاپ و نشر عروج

نویسنده: سید یدالله یزدان پناه

تعداد صفحات: 1297

11
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

عرفان اسلامی یکی از رشته های اصلی علوم اسلامی شمرده می شود. دانشی که از چشمه زلال قرآن و سخنان پیامبر اکرم و اهل بیت معصوم ایشان جوشیده و در درازای تاریخ پُر افت وخیز خود همچنان «استاده چو شمع» و از فروغ خود جان های پاک و مشتاق را متوجه جان جانان ساخته است.

امام خمینی(س) عالمی ربّانی، که علاوه بر مقامات معنوی و تقوایی پذیرفته شده ای که داشت؛ در تمامی رشته های اصلی علوم اسلامی در دو بخش علوم عقلی و نقلی، به مقامات عالی نائل آمده بود. او عارفی فیلسوف و فقیهی اصولی و مفسری اخلاقی بود، که علاوه بر توفیق ده ها سال تدریس موفق و پرثمر در دو حوزه بزرگ قم و نجف؛ کتاب های علمی بسیار ارزشمندی در موضوعات اخلاق و عرفان، فقه و اصول از خود بر جای گذاشته است.

ایشان در حوزه علمیه قم که با مدیریت و محوریت فقیه مدبّر معتدل، آیت الله مؤسس مرحوم حاج شیخ عبدالکریم حائری تجدید حیات کرده بود، علاوه بر بهره مندی از مکتب فقهی آیت الله حائری، از گنجینه عرفان سلف و میراث دار مکتب عرفانی اصفهان و تهران حضرت آیت الله میرزا محمد علی شاه آبادی (اعلی الله مقامه) بهره های بس فراوان برده است. او توانست در تمامی سال های اقامت رمز آلود آیت الله شاه آبادی در حوزه علمیه قم از محضر عرفان او مستفیض شود.

بخش مهمی از میراث علمی و ارزشمند امام خمینی، آثار عرفانی ایشان است، که یکی از مهم ترین آن ها کتاب شریف «مصباح الهدایة الی الخلافه والولایة» می باشد.

کتابی که علی رغم حجم نه چندان زیاد و مفصّل آن، از محتوایی عمیق و رفیع برخوردار است و بسط و تعمیق مباحث بلند عرفانی آن نیازمند شرح، تبیین، توضیح و تفسیر است.

اثر حاضر شرح کتاب «مصباح الهدایه» توسط استاد برجسته علوم عقلی ـ به ویژه عرفانی ـ در حوزه علمیه قم حضرت حجت الاسلام والمسلمین استاد سیّد یدالله یزدان پناه می باشد که زحمت تدوین و تنظیم آن را جناب حجت الاسلام سعید هلالیان بر عهده داشته است.

اثر حاضر در دوجلد به شرح مباحث امام خمینی در کتاب مصباح الهدایه پرداخته است.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام