بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
  1. خانه
  2. کتاب
  3. معارف قرآن و حدیث (1)
  4. شرح و تفسیر متون اصلی (3-1)
  5. بررسی مکاتب و روش های تفسیری - جلد دوم
  • بررسی مکاتب و روش های تفسیری - جلد دوم

بررسی مکاتب و روش های تفسیری - جلد دوم

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4665810003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

کتاب حاضر برای دانشجویان رشته های «علوم قرآنی» و «تفسیر» در مقطع تحصیلات تکمیلی به عنوان منبع درس «مکاتب و روش های تفسیری» تهیه و تدوین شده است. امید است علاوه بر جامعه دانشگاهی، سایر علاقه مندان نیز از آن بهره مند گردند. جلد دوم این کتاب نیز عهده دار معرفی و بررسی دیگر مکاتب و روش های تفسیری است.

یکی از دانش های مؤثر در تفسیر صحیح آیات قرآن کریم آشنایی با امتیازها و کاستی های مکاتب، روش ها و کتاب های تفسیری است و از این رو، در رشته های تفسیر و علوم قرآن درسی با عنوان «مکاتب و روش های تفسیری» یا مشابه آن ارائه می شود. این اثر به عنوان متن درسی آن درس تهیه شده و مطالب ذیل را دربر دارد:
1. مباحث مقدماتی شامل مفهوم شناسی «مکاتب تفسیری»، «روش های تفسیری» و...
2. مکتب و روش تفسیری در روایات نقل شده از معصومان (علیهم السلام)
3. بررسی مکتب و روش تفسیری صحابه و تابعین
4. معرفی و بررسی مکتب و روش تفسیری روایی محض و شماری از تفاسیر روایی محض
5. معرفی و بررسی مکتب و روش تفسیری باطنی محض و شماری از تفاسیر باطنی محض

این اثر که جلد دوم مجموعه بررسی مکاتب و روش های تفسیری است، شش فصل دارد.
در فصل نخست، مفهوم لغوی و اصطلاحی اجتهاد و تطورات آن بیان، مکتب و روش تفسیری اجتهادی تعریف، دلائل مخالفان و موافقان آن بررسی و به اقسام آن اشاره می شود.
در فصل های دوم تا ششم، پنج قسم از اقسام آن مکتب با عناوین: مکتب و روش تفسیری اجتهادی قرآن به قرآن، مکتب و روش تفسیری اجتهادی روایی، مکتب و روش تفسیری اجتهادی ادبی، مکتب و روش تفسیری اجتهادی علمی و مکتب و روش تفسیری اجتهادی فلسفی، معرفی و نقد شده اند و در پایان نتیجه گیری می شود که مکتب و روش تفسیری اجتهادی جامع، کامل ترین مکتب و روش در تفسیر قرآن کریم است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط