ناموجود
این کالا فعلا موجود نیست اما می‌توانید زنگوله را بزنید تا به محض موجود شدن، به شما خبر دهیم.
موجود شد باخبرم کن

سیمای حقوق در قرآن: بررسی نکات حقوقی قرآن بر اساس تفسیر نور

دسته بندی: حقوق

ناشر: مرکز فرهنگی درسهایی از قرآن

نویسنده: مجتبی جاویدی

سال نشر: 1390

تعداد صفحات: 672

1
امتیاز
1
نفر
5 از 5
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب در هفت فصل به بیان مطالب حقوقی که در آیات قران آورده شده اند، می پردازد. در این کتاب حدود 700 آیه قرآن که به حقوق اشاره دارند و در مقایسه با کتاب های مشابه از جامعیت بیشتری برخوردارند، آورده شده اند. در تدوین این اثر طبقه بندی جامع درباره مسایل حقوقی انجام و آیات حقوقی قرآن با بیانی منطقی بررسی شده است.

این کتاب با نگاهی قرآنی به بررسی مسایل روز اجتماعی در عصر حاضر پرداخته است. نویسنده کتاب در چهل ویک بخش به مطالبی چون جایگاه تعالیم آسمانی، قانون گذاری، نوگرایی یا کهنه گرایی، استعمار فکری، مسیر علمی جوامع، سیاست اسلامی، اصول اجتماعی، تعاون اجتماعی، برنامه جامعه قرآنی، سلامت اقتصاد اجتماعی، امر به معروف و نهی از منکر پرداخته تا بتواند همه ابعاد زندگی اجتماعی را با مطابقت دادن با آیات قرآن و روایات معتبر ائمه اطهار(ع) بررسی کند.

به گفته وی، نویسنده در این اثر قصد دارد تا با بیان آیات و روایات این مساله را برای مخاطب تبیین کند که پیروی از تعلیمات دینی و سیره پیامبر گرامی اسلام(ص) و ائمه اطهار(ع) تنها مختص زندگی اخروی نیست، بلکه بسیاری از وجوه زندگی دنیوی را شامل می شود و برای داشتن زندگی قرآنی تنها قرائت قرآن کافی نیست، بلکه عمل به قرآن در همه سطوح اجتماع است که می تواند انسان را به سوی زندگی بر مبنای قرآن رهنمون سازد.

اطلاعات کتاب

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام