غیرقابل سفارش
این کالا فعلا موجود نیست و غیرقابل سفارش است.

روایتی متفاوت از منطق حضور ایران در سوریه

دسته بندی: فرهنگ پایداری فلسطین، لبنان، سوریه و یمن

ناشر: تولی

نویسنده: محمد خلیل پور

سال نشر: 1395

تعداد صفحات: 248

1
فروش پیامکی این محصول
معرفی کتاب
مشخصات
نظرات کاربران
بریده های انتخابی شما

معرفی کتاب

این کتاب در خصوص جنگ سوریه که با بررسی و تحلیل ابعاد دینی، ملی و امنیتی که توانسته منطق حضور ایران در سوریه را مکتوب و گردآوری کند.
این اثر با نام «روایتی متفاوت از منطق حضور ایران در سوریه» که با مصاحبه و بررسی آثار برخی از نخبگان دینی و امنیتی جبهه انقلاب گردآوری شده است به مناسبت آغاز محرم توسط یکی از مدافعان حرم در حضور نویسنده رونمایی شد.
آنچه برای جبهه فرهنگی شهید باکری مهم بوده تبدیل واقعیت های حاکم بر سوریه در گفتمان سازی برای لایه های مختلف جامعه است که نه تنها بدانیم برای چه در سوریه هستیم بلکه بدانیم باید در سوریه باشیم. زحمت این اثر بر عهده حجه الاسلام محمد خلیل پور بوده است.
این اثر که در نوع خود کم نظیر است به بیان علل حضور مستشاری ایران در سوریه پرداخته و خبر از چگونگی مبارزه جوانان ایرانی با گروه های تکفری می دهد. در این کتاب گفت وگو و روایت هایی از سردار احمد متوسلیان، استاد میرباقری، سردار سلیمانی، سردار شهید همدانی، سردار زهدی، استاد رحیم پور ازغدی، سردار جوان آراسته، حسن عباسی، دکتر ولایتی، استاد پناهیان، سردار حسینی، استاد خسروپناه، دکتر یعقوب توکلی و دکتر امیر عبدالهیان صورت گرفته است. همچنین در این اثر از سه ژورنالیست غربی که در نشریات معتبر قلم می زنند، مقالاتی آمده که با زاویه دید غربی به این مسئله نگاه کرده اند.
این اثر در چند محور به بیان علل حضور ایران در سوریه و به صورت منطقی به بیان دلایل این مسئله پرداخته است. شهدای مدافع حرم، شهدای دفاع از مکتب اهل بیت (ع)، پیروزی ایمان و تقوا بر تروریسم، دلایل استراتژیک حضور ایران در سوریه، دلایل جنگ در سوریه، اهمیت سوریه در جهان اسلام، بیان خط مقاومت بودن سوریه، فرهنگ هیئتی و دفاع از حرم، سوریه شعاع امنیتی ایران و اندیشه اسلام ناب و همچنین دلایل انتخاب و اهمیت سوریه و دلایل حمایت روسیه از سوریه از مهمترین محور هایی است که این اثر بر آنها پرداخته است.

اطلاعات کتاب

  • زبان کتاب: فارسی
  • سال نشر: 1395
  • چاپ جاری: 1
  • شمارگان: 2000
  • نوع جلد: جلد نرم
  • قطع: رقعی
  • تعداد صفحات: 248
  • ناشر: تولی
  • نویسنده: محمد خلیل پور

برای ارسال دیدگاه لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام

برای ثبت بریده ای از کتاب لازم است وارد شده یا ثبت‌نام کنید

ورود یا ثبت‌نام