بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

جهاد اقتصادی از منظر قرآن

مطالعات قرآن و حدیث - 17

ناشر : سازمان انتشارات پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی

نویسنده : محمد عابدی

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 260

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4734910003022
21,000 18,900 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

جوامع بشری همواره در دوره های متفاوت تهدیدها و چالش های گوناگونی پیش رو داشته اند و جامعه اسلامی هرگز از این واقعیت مستثنی نبوده اند. تهدیدهای نظامی، چالش های سیاسی، تهاجم و شبیخون های فرهنگی و البته در دوره هایی تهدیدهای اقتصادی، مهمترین خطر برای جامعه اسلامی بوده است که قرآن کریم این تهدیدها در عصر پیامبر(ص) را بیان می کند.

«جهاد اقتصادی از منظر قرآن» به قلم محمد عابدی محقق گروه مطالعات قرآن و حدیث پژوهشکده حکمت و دین پژوهی پژوهشگاه فرهنگ و اندیشه اسلامی در چهار بخش به شرح زیر سامان یافته است:

بخش اول: چیستی، اهداف و مبانی جهاد اقتصادی
بخش دوم:ضرورت ها و آثار جهاد اقتصادی
بخش سوم: موانع جهاد اقتصادی
بخش چهارم: مروری بر برخی بایسته های جهاد اقتصادی

مقدمه: در مورد چالش های فرا روی جامعه اسلامی در هر دوره، پرسش این است که آیا می توان این دوره ها را در قرآن بازیابی کرد و به طور مشخص تهدیدهای اقتصادی را نشان داد؟ مهمتر این که پاسخ مشخص قرآن به این چالش های اقتصادی چیست و جهاد اقتصادی چه جایگاهی در این میان دارد؟ آیا می توان پاسخ های اقتصادی قرآن به مخاطرات اقتصادی را معرفی کرد؟ آیا رابطه ای بین انواع جهادها در قرآن کریم وجود دارد؟ آیا ضرورت هایی برای جهاد اقتصادی در قرآن کریم مطرح می شود؟ آیا موانع و آسیب های جهاد اقتصادی در قرآن قابل بازیابی اند؟ آیا قرآن معارفی درباره اصول و الزامات جهاد اقتصادی مطرح می کند؟
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط