بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. تاریخ (14)
 4. تاریخ اسلام (2-14)
 5. در مصاف گرگ ها: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)
 • در مصاف گرگ ها: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)

در مصاف گرگ ها: نگاهی داستانی به روزگار پیامبر اسلام (ص)

مجموعه کتاب های یاران پیامبر (ص)

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4740510003022
هم اکنون غیرقابل سفارش!

معرفی کتاب

«در مصاف گرگ ها»، به شرح وقایع زندگی پیامبر گرامی اسلام(ص) در مکه می پردازد.
در این کتاب، روایت پایمردی و ایستادگی رسول خدا(ص) و یارانش، در دوران سخت حضور در مکه، با زبانی ساده و روان نقل شده است.

نویسنده با استفاده از فنون داستان نویسی، می کوشد شرایط حاکم بر مکه را در نخستین سال های ظهور اسلام، برای مخاطب بازگو کند.
این روایت ها، با وجود تمرکز بر وقایع زندگی پیامبر اسلام(ص)، عموماً حول اتفاقاتی که برای اصحاب آن حضرت روی داده است، دور می زند.
وقایع زندگی شخصیت هایی مانند «مصعب بن عمیر» و «ابوذر غفاری» که از نخستین ایمان آورندگان به اسلام محسوب می شوند، با هنرمندی توسط نویسنده به تصویر کشیده شده است؛ به طوری که خواننده می تواند به سادگی با وقایع 1400 سال قبل، ارتباط برقرار کند و از آنها درس بگیرد.

در نگارش و تدوین این داستان ها، حواشی و زمینه ها به خوبی نشان داده شده ، اما نویسنده، با هنرمندی، مانع از فدا شدن متن و اصل در این حاشیه ها شده است.
این مسئله، به ویژه در روایت نویسنده از داستان ورود «ابوذر غفاری» به مکه و مجاهدت او برای رساندن پیام خدا به گوش مشرکان، به خوبی قابل مشاهده است.

«در مصاف گرگ ها»، کتابی است که می تواند خواننده را، به دور از خشکی و یکنواختی حاکم بر متون تاریخی، با حقایقی از تاریخ اسلام آشنا کند؛ حقایقی که درک و شناخت آنها، نیازمند مطالعه متون مختلف و متعدد تاریخی است.
 • وزن
  436
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  یکشنبه 21 آذر 1395
 • شناسه
  47405
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی