بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت

الاشارات و التنبیهات الحکیم ابو علی سینا - الجزء الاول: المنطق

ناشر مطبوعات دینی

نویسنده ابو علی سینا

تحقیق و تنظیم کتاب وسام الخطاوی

شارح خواجه نصیرالدین طوسی | قطب الدین رازی | فخرالدین رازی

سال نشر : 1393

تعداد صفحات : 685

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4742110003022
قابل تهیه از مراکز پخش
96,000 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

اثر حاضر متن تحقیق و تصحیح شده بخش اول آخرین کتاب فلسفی ابن سینا و یکی از مهم ترین منابع حکمت مشایی در قرن چهارم پیرامون علم منطق می باشد که به همراه سه شرح نوشته شده بر آن، تدوین یافته است.
این شروح عبارت است از: شرح خواجه نصیرالدین طوسی، فخرالدین رازی و قطب الدین رازی.

این اثر به سه بخش منطق، الهیات و طبیعیات تقسیم می شود و جلد حاضر که بخش منطق آن را در خود جای داده، به بررسی علم منطق، قضایا و قیاسات منطقی اختصاص یافته است.
علاوه بر محتوای کتاب، ساختار ظاهری آن نیز دارای امتیازاتی است؛ زیرا همه کتاب های فلسفی وی، هم از بابت اصول مطالب و سرفصل ها و هم از حیث سبک تعبیر و اسلوب تقریر و روش های باب بندی و غیره، بسیار بهم نزدیک و تقریبا یک نواخت می باشند؛ به طوری که در اغلب موارد، تفاوت آن ها در حد اجمال و تفصیل می باشد که گاهی حتی یک صفحه از یک کتاب عین همان صفحه در کتاب دیگر می باشد. اما اشارات شیخ از این جهت متفاوت است.
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط