بعدی
بعدیبازگشت
بعدیبازگشت
 1. خانه
 2. کتاب
 3. بعثت، غدیر، عاشورا، مهدویت (4)
 4. امام حسین (ع) و عاشورا (3-4)
 5. تغییر در راه خدا: سلسله سخنرانی های محرم الحرام 1436 ه.ق در زندان مرکزی جو/بحرین

تغییر در راه خدا: سلسله سخنرانی های محرم الحرام 1436 ه.ق در زندان مرکزی جو/بحرین

ناشر : دفتر نشر معارف

مترجم : اسماء خواجه زاده

سال نشر : 1395

تعداد صفحات : 88

خرید پیامکی این محصول
جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید: کد محصول : 4750510003022
3,500 3,150 تومان
افزودن به سبد سفارش

معرفی کتاب

کتاب «تغییر در راه خدا» گفتارهای عاشورایی شیخ زهیر عاشور، روحانی مبارز بحرینی است. این کتاب ترجمه «التغییر فی سبیل الله» و سلسله سخنرانی های شیخ زهیر عاشور در محرم الحرام ۱۴۳۶ ه.ق در زندان مرکزی جو بحرین است که با مقدمه آیت الله محسن اراکی (دبیرکل مجمع تقریب مذاهب اسلامی) منتشر شده است.

کتاب «تغییر در راه خدا» از یازده گفتار تشکیل شده است و نویسنده در این گفتارها به موضوعات زیر پرداخته است: ۱. «انقلاب»، دیدگاه اسلام نسبت به انقلاب، دیدگاه اسلام نسبت به انقلابیون، عاشورا تصویر کامل انقلاب و انقلابیون از منظر اسلام، ۲. انقلاب در مکتب عاشورا، انقلابی در مکتب عاشورا، ۳. امام حسین(ع)؛ قیام خون و فداکاری و ایثار...، انحطاط جوامع و ملتها و امتها، فلج روانی امتها و ملتها، فلج روانی امت اسلام، خون به عنوان راه حل، شهید صدر (قدس سره) در مکتب عاشورا «شهید عراق»، بحرین در مکتب خون عاشورا، ۴. فتح حسینی، امام حسین(ع) و حفظ اسلام و مبادی دین، پیروزهای آنی و پیروزیها واقعی، فتح حسینی(ع) چگونه به دست می آید؟، مکتب عاشورا و ارکان فتح حسینی(ع)، ۵. مسلم بن عقیل و غربت انقلابیون، عوامل خاموشی آتش انقلابها، اهل کوفه و گردنه خطیر، انقلاب و تاکتیکهای رهبر، اولیای الهی و سربلندی در آزمونهای حساس، ۶. امام حسین(ع)؛ قرآن انقلاب، ۷. یاران امام حسین(ع)، یاران حق، یاران حق در تمام زمانها، یاران حق و باطل در مکتب عاشورا، ذات خالص و موضعگیری خالصانه، صفات یاران حق و یاران باطل، کربلا قتلگاه عاشقان، حر ریاحی و جاودانگی «انقلاب درونی»، قیس بن مسهر صیداوی؛ امین امامت و انقلاب، حبیب بن مظاهر «مجاهد ثابت قدم و منتظر»، عوامل و اسباب قدرت و ضعف بصیرت، ارزش انسان به اراده و پایداری بر اصول و حقیقت است، عوامل تقویت ثبات و اراده، عاشورا مکتب بصیرت و ثبات، عباس(ع) قهرمان بصیرت و ثبات، امام حسین(ع) و فرهنگ مرگ، مرگ در چشم اولیای خدا «جهاد در راه خدا»ست، سخن از مرگ سخن از زندگی است، تربیت جامعه بر اساس فرهنگ مرگ، مرگ شخص و مرگ شخصیت، امت و اجل، عشق به مرگ در نتیجه عشق به خدا، یاد مداوم مرگ، قاسم بن حسن(ع) و عشق شهادت، بلا و مشکلات امتها، «گناهان»؛ عوامل و اسباب ابتلاءات، تلاش امتها و بلای مستضعفین در زمین، احساسات ما در برابر بلا و ابتلاء، تغییر داخل و خارج، چارچوب ذهنی عمل، ۸. شهادت؛ سفر عاشقان، بسیج ذهنی امت از راه تصحیح تصوراتشان، شهادت «زندگی» است، شهید عزت و کبریای امت است، ۹. عاشورا؛ مکتب اصلاح، عاشورا؛ مکتب آزادگان متجدد، ۱۰. عاشورا «هیهات منا الذله» را در میان امتها زنده کرد، عاشورا اصلاح واقعی، انقلاب بحرین عاشورای مجدد، ۱۱. امر به معروف و نهی از منکر، معروف سبب کمال، منکر سبب انحطاط، جامعه آمر به معروف و ناهی از منکر، هلاک جوامع به سبب سازگاری با منکرات و نهی نکردن از آنها و امام حسین (ع) برای امر به معروف و نهی از منکر انقلاب کرد.

در مقدمه کتاب به قلم شیخ زهیر عاشور می خوانیم: «انسان تنها زمانی به سمت چیزی حرکت می کند و سختی ها و رنج های آن را تحمل می نماید که هدف خود را ترسیم نماید. این هدف می تواند دنیوی یا اخروی باشد. گاهی جهاد و جنگ، انقلاب و مبارزه با طاغوت، امر به معروف و نهی از منکر، کشته شدن و زخم برداشتن و تحمل سختی ها و مشکلات برای رسیدن به اموال زوال پذیر دنیاست و انسان از زینت ها و رنگ های آن فریب می خورد. گاهی برای رسیدن به امری متعالی که رضایت و امتثال فرمان خدا و تلاش برای تحقق اراده او در زمین به شمار می آید. امیرالمؤمنین(ع) می فرماید: «پروردگارا! تو می دانی آنچه ما انجام دادیم نه برای این بود که ملک و سلطنتی به دست آوریم و نه برای این که از متاع پست دنیا چیزی تهیه کنیم، بلکه برای این بود که نشانه های از بین رفته دینت را بازگردانیم و صلح و مسالمت را در شهرهایت آشکار سازیم تا بندگان ستمدیده ات در امنیت قرار گیرند و قوانین و مقرراتی که به دست فراموشی سپرده شده بار دیگر عملی گردد.»
 • زبان کتاب
  فارسی
 • شابک
  978-600-441-055-7
 • سال نشر
  1395
 • چاپ جاری
  1
 • تاریخ اولین چاپ
  1395
 • شمارگان
  1000
 • نوع جلد
  جلد نرم
 • قطع
  رقعی
 • تعداد صفحات
  88
 • ناشر
 • مترجم
 • وزن
  141
 • تاریخ ثبت اطلاعات
  سه‌شنبه 23 آذر 1395
 • شناسه
  47505
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
محصولات مرتبط