فراخوانی فراخوانی ...

شعر هیئت

228 بازدید

مولف : محمدرضا سنگری

ویراستار : محمدرضا وحید زاده

ناشر کتاب : خیمه

جهت خرید پیامکی این محصول، کد محصول، نام و نام خانوادگی، آدرس و کد پستی خود را به شماره زیر ارسال نمایید. همچنین می توانید از QRCode بالا جهت ارسال پیامک استفاده نمایید:
9810003022

مولف : محمدرضا سنگری

ویراستار : محمدرضا وحید زاده

ناشر کتاب : خیمه

وزن(گرم) : 177

شابک : 978-600-6254-54-8

نوع جلد : جلد نرم

قطع : رقعی (21*14)

سال نشر : 1395

شمارگان : 1000

چاپ جاری : 1

تعداد صفحات : 152

تاریخ ثبت : چهارشنبه 8 دی 1395

تاریخ ویرایش : دوشنبه 29 آبان 1396

کد : 47957

90,000 ریال 81,000 ریال
افزودن به سبد خرید
معرفی کتاب
از ساحت ها و قلمروهای شعر دینی و آیینی، هیچ ساحتی از منظر زایایی و البته حضور در مجامع مردمی، هم اندازه و هم تراز «شعر هیئت» نبوده و نیست. در روزگار ما، به سبب گسترش هیئت های مذهبی، اقبال و استقبال به این گونه سروده ها افزون تر شده است و همین بسیاری شاعران شاخص را به این عرصه فراخ کشانده است.

این اثر در سه فصل تدوین شده که نویسنده در آن با رویکردی پژوهشی به موضوع شعر هیئت، شاخه ها و ویژگی های آن پرداخته است.
نویسنده در این اثر به محورهای چیستی، سیر تحول و تطور و ویژگی های شعر هیئت می پردازد تا با ارائه تصویری روشن از این گونه شعری، مخاطب را با ابعاد، دقایق و ظرایف آن آشناتر سازد.

سنگری پیش تر به رسانه ها درباره این کتاب گفته است: در این اثر شعرهایی که در هیئت های عزاداری و مذهبی به کار می رود، مورد توجه قرار گرفته و ویژگی های آنها بررسی شده است، از سوی دیگر آسیب هایی که این نوع شعر را تهدید می کند بحث و بررسی شده و اثری کاملاً پژوهشی بوده و راه را برای مداحان و شاعران نشان می دهد.
شخصیت های مرتبط

نظر دهی
کاربر گرامی توجه داشته باشید که این بخش صرفا جهت ارائه نظر شما در رابطه با همین مطلب در نظر گرفته شده است. در صورتی که در این رابطه سوالی دارید و یا نیازمند مشاوره هستید از طریق تماس تلفنی و یا بخش مشاوره اقدام نمایید.
نام و نام خانوادگی
پست الکترونیک
نظر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر
کد امنیتی
فراخوانی مجدد تصویر